Jump to content

Stand Up


badnick

Recommended Posts

pregledah poslednjih nekoliko strana, uradih search(zasto je tako skrnav?) i ne nadjoh nista.a i da ima, ne verujem da ce nekom skoditi novi topik:)

dakle sam naslov govori.ovde pricamo o Stand Up show-ovima.koji lik/nastup valja,sta skidati itd.

pa da zapocnem polako, spava mi se inace bi i neke youtube linkove kacio.

Jimmy Carr.L E G E N D A ziva.odgledao sam jedno 4-5 nastupa i svaki je na svoj nacin drugaciji.ima svega par fora koje ponavlja, dosta improvizuje i to fantasticno.mozda cak i previse kontakta sa publikom:)e sad, ja ne znam kako se koj nastup tacno zove ali ako niste upoznati sa njegovim radom skinite jimmy carr stand up 2005.avi ako uspete da nadjete(trntz).eksli ni jedan od nastupa koje sam skinuo nema neki specijalan naziv sem "jimmy carr live/stand up 200x".skinite svaki koji nadjete, necete zazaliti, britanski humor at its best, OH SUIT YOU SIR:)

Bill Bailey.opet britanac.opet genije.nastup od koga treba krenuti je svakako Part Troll.inace lik i peva i svira sve i svasta i pri tom kida.evo primera: pesmu love song iz part trolla koja je mahom bila imrovizacija je pevao ceo jebeni vembli u nastupu Tinselworm.sama njegova pojava i gestikulacije facom su dovoljne da vas nasmeju.za razliku od npr Carra njegovi nastupi su kompletan audio vizuelan uzitak.sve je odlicno osmisljeno i odradjeno,sa dosta haj tek tehnologije:)opet ima dosta drugaciji smisao za humor od Carra jer psovke maltene da i ne koristi, a napraviti shou od sat ipo koji je konstantan rofl nije nimalo lako.

Katt Williams .ovog puta amer, i to pravi crnja pimp:)odgledao 4 njegova nastupa i meh, ocekivao sam vise posle gledanja jutub linkova.jedini "nastup" koji se izdvaja je American Hustler 2007.prvih pola sata je ustvari film o njegovom roadtripu po americi i inserti sa nastupa njegove ekipe.klasicni crnacki humor, win.

klasike kao Robin Williams - Live At the Mat(1986) ste svi gledali pa ne treba da ih ni preporucujem, riiight?:)dodajem jos sutra ili kad vec, skinuo sam davno dva torenta od 30ak giga stand apa, ima dosta dobrog materijala, odoh sad spiti.upravo se setih da sam vec negde pricao slicno o stend apovima al nema sanse da se setim na kom topiku.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Eddie Izzard

I Ale je fan, ali ja sam veci!!! Od svih koje sam gledao on mi je najvise odgovara. Britanac, ali ga je lako razumeti. Isto dosta improvizuje. Za razloku od mnogih stendapova kod njega je sve tecno, nije kao kod vecine da prica neku pricu kao da je skec, nego bukvalno kao da znate nekog super duhovitog ortaka. Nisu mu svi stendapovi vrhunski. Proslavio se sa Dress to Kill, moj omiljeni je Glorious, a iz 2009. ima dva, meni se vise dopada Live from Wembley. Ima skoro 10 stendapova. Inace, obucen je kao tranvestit sto kad se uzme u obzir izgleda jos cudnije koliko je prirodan.

Aziz Ansari

Simpatican, ali ja ne volim tu vrstu stendapa. Nekome se mozda svidi.

John Oliver - New York Stand-up

Britanac koji je napravio shou u NY koji ide kao serija. Dovodi razne stendap komicare. Neki su dobri neki losi. On je odlican, ali nekako nije to to.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Azis mi je suvishe naporan i suvishe "maj kazin, maj friend", isto kao Dejn Kuk koji se suvishe smeje na sopstvene fore

Slazem se da je Dzimi Kar legenda, i da je Robin Vilijams odlichan (izaso je novi standap, od pre par meseci Weapons of Mass Destruction ...ili tako nesto...enivej odlichan je). Vredi odgledati sve od Dzordza Karlina i RIcharda Pryora.edi je kul, mada mi je ponekad suvishe naporan za slusati, jer kada se zahukta suvishe brzo pricha, ali je inache kul. Ja veoma volim Bill Maher-a (i on je izbacio novi show pre neki dan - I'm not wrong) a u poslednje vreme i Rhod Gilbert

http://www.youtube.com/watch?v=Dhkm6sgPdtk

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pogledao sam ovog izzarda po ovoj preporuci i mogu reci da je car jebeni :) takodje mi je najjaci od svih koje sam pogledao do sada, bas kao sto bolkonski kaze, kao da blejite sa nekim super duhovitim ortakom i sprdate se a ne kao da gledate neki napamet nauceni skec...sjajan je stvarno

pogledao sam na brzinu koliko sam mogao, najjaci mi je za sada noah & the flood

Edited by intelektualna gromada

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Ma Jeff Dunham FTW :)

Dane Cook je debil. Chovek uopshte nije smeshan. Pre neko veche sam gledao neki njegovv specijal i nisam se nijednom nasmejao. John Oliver je OK. Ovaj njegov novi show je dobar jer bash dovodi brdo dobrih komichara.

Meni lichno je najgotivniji, posle Dunhama, Lewis Black

Edited by Veske

Pa shta je ovo, pa ja ne volim JAJA!!!

Ali zato volim SAPUN!!!

Ma ne mogu da igram, smanjite tu klimu duva mi pravo u prste!!!

[c0mrad-]: Ma shta imam ja tu da je muvam. Para vrti gde burgija nece!!! Ma za 60e ima da se nadje shta hocesh!!!

-=T3h Fuse=-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

shapel mi je favorit, i gotivim sve njegove nastupe, pogotovo killin them softly i for what its worth

Marfijev RAW je isto recimo odlican

Kako da u ovakvom topiku izostane dzordz karlin, al od njega vec ne bih znao sta da izdvojim jer je sve dobro (edit: ne citam lepo postove, pomenuli ste ga ipak :D)

Onda gotivan je Jim Jeffries - alcoholocoust. I to je sve cega mogu da se setim za sada.

Cak su i kod nas kao poceli da guraju ovu pricu i ima valjda svakog utorka u blow up baru nesto. Cak je bio i neki London Calling skoro u domu omladine i mogu reci da je bio skroz zadovoljavajuci

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

Ah da taj klip je vec kacen:)

Ja zaboravih da napomenem da je gorepomenuti radio show Black Books sa Bill Bailyem. Nisam gledao ali sam cuo da je predobar, ima ih na jutubetima!

Slobodno kacite i domace "stojece nastupe". Ja ono sto sam odgledao nije vredno nekog pomena.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Usrah se od smeha:)

Btw bio sam u blowup baru na standup veceri u utorak, nesa bridzis i neki novi baja nastupali. Ovaj novi baja se bas uplasio pa je vecinu fora citao, tek na kraju se opustio. Ali je zato nesa rasplakao masu u par navrata, vrlo dobar nastup. Najavili su kao zatvaranje sezone koje ce biti u subotu u domu omladine kada ce nastupati vise njih. Moze biti interesantno.

Evo ga neki isecak

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...