Jump to content

Starcraft 2 konacno


Recommended Posts

, wc je bio super originalan u odnosu na nista:), wc2 je bio super originalan u odnosu na wc, sc je bio prilicno originalan u odnosu na wc2, wc3 je bio super originalan u odnosu na sc...a ovi uzeli i promesali malo jedinice i dizajn i napravili bolju grafiku (sto je diskutabilno ako uzmemo grafiku sc i sc2 i uporedimo ih u odnosu na godinu).

mozete sad da me kamenujete.

Kao da su se usrali od silnih fanova da bilo sta menjaju ili ubace nesto zaista inovativno, pa su samo napucali grafiku, izmiksovali neke jedinice, i to je to. Nema niceg zaista novog, da kaze covek ovo je bre nova igrica skroz. Ja bi Starcraft 2 vise nazvao Starcraft 3D :D

Sto naravno ne znaci da igrica nece da bude prekaljena, ali smrad vec vidjenog leti u vazduhu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa taj neki rad, ne sumnjam ja da ce to biti super napucano i profi upeglano. ali sam ocekivao od blizarda da pomere zanr, kao sto su do sada uvek radili (sva tri vorkrafta i starkraft). cak i kada nisu unosili radikalne promene (wc2-sc ili diablo-diablo2), dovoljno su prosirivali i izdrkavali koncept da to bude nesto novo i zajebano i predobro.

ovo je prvi put da mi se ne cini tako. secam se za wc3, bilo je 'omg heroj? omg kripovi, sta je to krip? omg progresivno oporezivanje wtf? omg andedovi? omg elfovi?

mislim, nema cak ni cetvrte rase u stardzi...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

4. rasa u expanziji ili kao u drugom delu trilogije zvana sc2 ? (al su ga zakukuljili)

ja sam ubedjen da ce ovo vremenom biti postati mnogo vise od strategije... i da super mi je sto je zanr tu gde jeste - nastavak keca, totalno bi bio user da su promenili nesto bitnije koncept a da su ostavili naziv starcraft 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ma jok to su rekli kad sam bio na BlizzCon-u 2008me :)

Cuo sam onog celavog uzivo kako je to obecao svima.

Cak je i objasnio da ce ta rasa biti nesto izmedju terrana i protosa ...i bla bla on je tad rekao celu pricu kako ce oni uci u 'igru' ali ipak je to bilo pre 2 god :)

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem za tu 4-tu rasu. Mozhda bude zel naga rasa fazon. I to ce biti u kampanji. Shto se tiche blizz-a i elektronikartnosti... Slazhem se da su pocheli mnogo da smrde od kako su se spojili sa activision-om (ili kime vec). Igrao sam sve blizz-ove igre sem prvog warcrafta (mozhda sam chak i njega odigrao ali se ne secam) i WoW-a. Sve su bile izuzetne. Ovaj SC2 mi se chini da ce biti odlichan. Ali shto neko reche, smara to shto nisu stavili lan, chat i tako neke stvari. Naplacivanje svega i svachega mi je takodje loshe. Samo se nadam da ce kroz nastavke igre i pecheve igra postati bolja... Nadajmo se da se da blizzard-ove igre nece izgubiti char.

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Za cetvrtu rasu se vec zna da postoji i to su tzv Hibridi koji su najavljeni josh u BroodWar-u. Medjutim kako stvari sada stoje, oni su samo rasa za kampanju. Kao shto su u WC3 TFT-u bile Nage. Da li ce se to promeniti u buducnosti? Niko ne zna, a svi cemo videti tako da =P.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

4. rasa u expanziji ili kao u drugom delu trilogije zvana sc2 ? (al su ga zakukuljili)

ja sam ubedjen da ce ovo vremenom biti postati mnogo vise od strategije... i da super mi je sto je zanr tu gde jeste - nastavak keca, totalno bi bio user da su promenili nesto bitnije koncept a da su ostavili naziv starcraft 2

ne, pazi, ne mislim ni ja da su trebali da uzmu i drkaju kurac nad igrom, daleko od toga. ali oni nisu nista radili. to je ipak malo gej. primera radi, diablo dva nista eksperimentalno i korenito nije promenio u odnosu na keca, pa je ipak primer zlata vredan za unapredjivanje istog recepta. stardza dva je (kolko sam ja video, jebiga, ne bih da gresim dusu ako nisam u pravu) bezobrazno ista.

ja shvatam da ti mnogo volis sc kec, ali opet, potrebno je praviti pomake tog tipa. negde uspeju, negde ne, ali je bitno da ih ima. jer oni vuku stvari napred i omogucuju kreativnost i misljenje 'izvan kutije' da dodje do izrazaja. bebeci koraci su uvek retardirani, ali vode novoj renesansi. ponavljanje gradiva, ma koliko ugodno bilo naviknutom igracu predstavlja tapkanje u mestu koje, bez obzira na filing koji stvara kod konzumenta, je lose.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne, pazi, ne mislim ni ja da su trebali da uzmu i drkaju kurac nad igrom, daleko od toga. ali oni nisu nista radili. to je ipak malo gej. primera radi, diablo dva nista eksperimentalno i korenito nije promenio u odnosu na keca, pa je ipak primer zlata vredan za unapredjivanje istog recepta. stardza dva je (kolko sam ja video, jebiga, ne bih da gresim dusu ako nisam u pravu) bezobrazno ista.

ja shvatam da ti mnogo volis sc kec, ali opet, potrebno je praviti pomake tog tipa. negde uspeju, negde ne, ali je bitno da ih ima. jer oni vuku stvari napred i omogucuju kreativnost i misljenje 'izvan kutije' da dodje do izrazaja. bebeci koraci su uvek retardirani, ali vode novoj renesansi. ponavljanje gradiva, ma koliko ugodno bilo naviknutom igracu predstavlja tapkanje u mestu koje, bez obzira na filing koji stvara kod konzumenta, je lose.

Čekaj, ti si igrao SP kampanju pa znaš kakva je? Iz onoga što je sad dostupno, tu će biti šetkanje po Hiperionu, istraživanje i kupovina upgradeova, iznajmljivanje mercova, nelinearno biranje misija, misije koje se ne svode "ovde tvoja baza, tamo njegova, pa udri", nivo sa lavom npr.... Ako to nije kvalitetna evolucija jednog koncepta koji funkcioniše i koji taman unapređuje nastavak u odnosu na kec, ja ne znam šta jeste, osim ako ne treba da naprave od Starcrafta platformsko-logičku igru or something.

I smešno spominjati Diablo 2, koji je identičan kecu samo je veći i grafički drugačiji, po pitanju novina samo iz ovoga što je dostupno SC2 daleko više obogaćuje bazni gameplay prvog dela.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nešto bezveze otišao na battle.net i ulogovao se, i bio sam u nekom redu gde se čeka (dobiješ i broj, ko kod lekara lol), i posle 10 minuta mi je ušao u account. Verovatno je gužvetina trenutno, vidi dal ti isto radi kad probaš da se uloguješ.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

kurac...doda mi gejm u akaunt i da mi opciju da dl klijenta...al kad pokrenem instal sa diska opet mi kaze da ne moze da se konektuje na net...argh, treba im polupati picke, sad cu verovatno tri dana da skidam jebenog klijenta sa njihovih usranih servera ako ne budem mogao da resim ovo

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne kenjaj Dule, idi u control panel, firewall, ubaci installerov EXE na allow listu.

ako mislis na win firewall, on mi je iskljucen, a ukljucen mi je nod koji nije pravio problema sa betom...a probao sam i sa iskljucenim nodom da pokrenem instal, nece

DVE SMRTI JEBENOM BLIZZARDU!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

stavicu da se skida jebeni klijent...ako i onda ne bude hteo da instalira posracu se u sedistu blizzarda jednog dana...

edit/ kurac, ovo ce trajati sto sati, poserem im se na servere...

ne znam stvarno sta bi moglo da bude, mora da je nesto do net konekcije, ...odoh da spavam, valjda ce se neko setiti sta je u pitanju

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...