Jump to content

King Arthur - The Role-playing Wargame


Sting

Recommended Posts

Sajt : http://www.kingarthurthewargame.com/

Opis: HoMM meets TotalWar

RELOADED Torrent

Neki 609Team torrent

Interesuje da li je neko skidao ovaj 609Team torrent? Vidim da kazu da ima neki Trojanac u toj instalaciji, a ovaj RELOADED torrent je toliki smor da se instalira da ga najradije ne bi skidao. Ovaj 609 je prepatch itd, pa bi najradije njega ako valja, ali usudjujem se =P.

Cak mi dodje da ga uzmem na steam-u, a mrzim steam...

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam ovaj 609Team torrent i 609Team 1.03 patch i sve shljaka super.

Utisci su pomeshani, ali uglavnom dobri. Strategijski su reshili mapu super, iako je interface malo konfuzan. Samo da su mapu izbacili kao zasebnu igru uspela im igra. Takticki, tj taj "totalwar" deo mape je loshije uradjen, vishe je arkadan ali i ona sam po sebi ima jako dobrih reshenja tako da ako ne patite od total war sindroma same bitke mogu biti izuzetno zabavne! Pogotovo ako stavie "weaker archers" jer su jebeni archeri jebeno jaki!

Vredi probati, mislim da ce ova igra otvoriti jedno podtrzishte u koje se do sada niko nije usudio da kroci. Mozda neki buduci HoMM izadje u ovom stilu...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Archeri su funfun:) Mada ih AI tako brutalno dobro neutralishe od midgamea (negde od lvl12 protivničkih heroja) da se jednostavno osećaš tupavo sa parčetom drveta. Jeste malo arkadni combat ali ono, legenda je to. Inače, utisci... Godinama me neka igra nije držala budnim do 7am. A radim od 7.30 :(

With one wish we wake the will within wisdom

With one will we wish the wisdom within waking

Link to comment
Share on other sites

Jel si lud, 'ocesh srcku da dobijesh od prenaprezanja [:D]. Sigurno si izabrao Old Faith put kao pravi shumski petko jel da? [:)].

Ono shto je do jaja je broj nacina na koji se kvestovi i prica mogu uraditi, pa tako mozesh imati skroz drugacije vitezove itd. A oni jebene Sidhe jedinice su prejake u odnosu na hrishcanske...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Srčke dođu i prođu:)

Old Faith/Righteous 4tw, mada i tiranin zvuči interesantno. Meni najprijatniji deo kvestova je to što imam osećaj da mi ih vodi sasvim solidan gm. Malo igrica koje sam video ima tako dobro odrađen narativan stil adventuringa, bez konstantnog klasičnog dijaloga. Sidhe, sa sve seelie i unseelie fairy courtom je tačno preslikan iz folklora (Velškog, ako se ne varam) - pa ti sad odoli da im se ne prikloniš. Prosto ti dođe da im dozvoliš da s vreme na vreme marnu po koje dete iz tvojih sela:)

Edited by WhiteFoX

With one wish we wake the will within wisdom

With one will we wish the wisdom within waking

Link to comment
Share on other sites

Mislish na onu decu koja treba da odgojimo u najlepshem hrishcanskom duhu 13tog veka masakriranja neistomishljenjika i ostalih nevernika? Nikako, decu u crkve a druide na veshanje!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Shto je duze igram, to mi je gotivnija igra [:)].

Igram na hard, do sada mi nije bilo neshto posebno teshko osim shto sam morao da propustim nekoliko random battle questova jer nisam mogao da bacim vojnike na te bitke vec na one koje su bitne za kampanju. Medjutim, upravo sam naleteo na trenutno najjacu armiju u igri (pishe u onom bar-u da je 100%) i ukenjao sam se od straha [:D]. 3 heroja 10-15 lvl u armiji (Sangreal Kinights su im jedinice), 6 Sangreal Knights stack-a (koji prze ko manijaci) i ovo ostalo crusederi (valjda).

Sve sam osobalio kompu (cak sam mu zabo i stronghold), ali taj stack ostavljam za kraj. Ionako tu armiju drzi u tvrdjavi (i ne pomera) da mu upkeep bude manji za 20% jer bi verovatno bankrotirao da je nije tamo ostavio...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

a da, ta armija me je napala čim sam zabo drugi stronghold i zapanjio sam se koja laganica kad se braniš iz grada (no shit Sherlock). Idalje mi je jezivo igriva, otkad sam se deklarisao kao old faith zvanično imam seelie archer/warrior combo i bitke su postale bloodbath komični. Jedina izazovna pegla do sad je bila protiv krstaškog pohoda koji mi se iskrcava gde stigne, sa 4 heroja od kojih su dva neka poludela inkvizitora (holy blasts, blessings, anti-sidhe totalno), u sred ponoći po majci svih oluja, ispred katedrale koja daje jezive bonuse svim vernicima a crippluje sve sidhe. Živo me interesuje koji je ekvivalent tome kad uzmeš hrišćane [b)]

Ali izvlačenje svih 12 vitezova, I mean wtf, jedva sam mogao da se snađem sa duplo manje. Pola ih mi idluje po kul lokacijama i zahtevaju artefakte/provincije/ribe, muvaju žene drugih poštenih vitezova (ne mogu da verujem da su to ubacili, ffs) i generalno samo prave sranja, a svako i njegova baba je odlučio da zbog nekog medieval grudgea (mislim, nije da nisi pozabadao zemlju od apsolutno svakog) krene na tebe baš sad kad najčudnija govna iskaču svud po ostrvu. Ludilo, me likes

With one wish we wake the will within wisdom

With one will we wish the wisdom within waking

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ova igra je zaista preteshka. Prvi put u istoriji da to kazem...kao shto rekoh, igram sa Christian/rightfull na Hard-u. Doshao sam skoro do kraja, i trenutno (spawnovao mi se Merlin i napao me Seelee Lord) iako imam 3 najjace i extra nabudzene armije sa herojima koji mozda mogu malo bolje da se nabudze (ali ne puno), ne znam kako cu da se iskobeljam. Prosto likovi koji se spawnuju se jebeno prejaki.

Vec vidim da je lakshe igrati sa Old Faith-om, i to dosta da ne obrazlazem sad zashto ali mislim da svejedno na hardu ne bi bilo puno lakshe zbog tih spawnovanih armija. U svakom slucaju sledi pauza u igranju jer sam se malo smorio, pa cemo videti shta ce da bude kad se smislim da opet igram.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

moj burazer je igrao igru dosta i ima jedan bag koji je veoma frustrirajuci.Recimo kad ti zagine heroj ili ti ode , onajkoji je bio u round table, onda se ne izbrise njegovo mesto sa round table ,tj izgleda kao da je jos ziv/da je tu ali sa njim ne mozes nista da radis.

Edited by Nemi Zmaj
Link to comment
Share on other sites

Nije mi se to desilo, ali kontam koliko bi ispizdeo da jeste!

A na konto prethodne moje price o tezini, skontao sam da je lakshe i ako igrash Christian/Tyran od Christian/Rightfull. Ko hoce da pizdi, ili hoce ozbiljan izazov neka proba C/R na Very Hard-u, mada i na Hardu je frustrirajuce jako!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

evo instalirao i odigrao par poteza....2 bitke(hard)

svidja mi se za sada, inache volim tw, pa mi ovo lezi

malo mi je za sada konfuzno samo shto ne moze da se rotira mapa u bitkama

i shto se peshadija zalece sama ako im ne ugasish fire at will

koja je fora sa archerima?(da se oslabe po defaultu) provalio sam da su prejaki....krenuo prvu bitku sa peshadijom na archere, i zaginuli mi jer nisam na vreme krenuo run, nego sam kao chuvao staminu lol

Link to comment
Share on other sites

Ja licno nisam stavio weaker archers (mada sam razmishljao), u pocetku su jaki dosta dok im kasnije snaga opada shto zbog magija shto zbog toga shto jedinice imaju specijalne ability-je koje uce pa im se poveca defense i ranged defense itd...Najgori archeri imaju fazon 10 ranged attack a najbolji defence u pocetku je neshto tipa 5. Kasnije kad jedinice budu imale po 25 defence vishe archeri nece biti toliki problem, mada su i tada jebeno jaki i treba ih neutralisati magijama ili drugim archerima (ili najbolje kombinacijom ta dva [:D]).

Btw mapa moze da se rotira u bitkama, pritisnesh skrol pa cepash na koju hocesh stranu [:)].

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ok tnx

svidja mi se za sada, sve je ok

bitke mozda nisu detaljne kao total war, odnosno, nije to to, ali kapiram da je samo navika, jer ipak sam tw pikao od shoguna

a super su mi magije i skillovi...idem na to da masterujem jedan aktivni skill sa svakim herojem, uz mozda, po neki pasivni

za sada imam 4 komada, i mislim da ne valja sve da vodim u te velike bitke? smara kada ginu, pa moram ispochetka, pa onda kapiram da je bolje da imam regularnu vojsku kao topovsko meso koju posle regenerishem...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...