Jump to content

Preminuo Milorad Pavić


Recommended Posts

Od posledica infarkta

Preminuo književnik Milorad Pavić

Autor: Tanjug | Foto:B. Puljević | 30.11.2009. - 15:11

Književnik Milorad Pavić preminuo je danas u 13.10 časova od posledica infarkta u 81. godini, potvrdila je Tanjugu Pavićeva porodica.

Pavić je važio za jednog od najviše prevođenijih savremenih srpskih pisaca zahvaljujući romanu "Hazarski rečnik", objavljenom pre 25 godina.

Akademik, visoko cenjeni pozavalac srpske književnosti, Pavić je do penzije bio profesor na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.

Pavić će ostati zapamćen kao jedan od najboljih prevodilaca ruskih klasika i kao autor izuzetno lepih priča, desetak romana, drama, eseja ...

Vreme i mesto sahrane biće naknadno objavljeni.

Slava mu.

Link to comment
Share on other sites

sto svi pisete to "slava mu " ... glupo je ..

jel neko nesto procitao od njega ?

glupo je da imamo topic na kome ce svi pisati " slavu mu .. rip .. nek pociva u miru" .. bolje da povedemo neku kvalitetnu diskusiju o njegovim delima..

...ili to progovara knjishki moljac i teoreticar knjizevnosti iz mene :P

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

„Смрт Милорада Павића“ није одабрала добар дан је сјајан текст, препоручујем да га прочитате. Ето оставио сам нешто да не буде чисто "слава му" што рече Шејн.

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

A sto jes jes i ja mislim da je vecina samo cula za hazarski recnik, al reko da ne budem opet matori kiseli krastavac :)

Slava ili RIP, boli ga uvo bio je u kralj. Knjige iako teske, vrhunski napisane, imao sam osecaj da citam srpsku dinu koju je napisao filip dik dok sam citao par njegovih knjiga

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Evo ja priznajem, od knjiga sam pročitao samo Hazarski rečnik, a verovatno ne bih ni to da mi nije bio u kućnoj biblioteci. Pročitao sam još nekoliko pripovedaka i drama. Ono po čemu je on bio vrlo značajan takođe je i to što je bio naučni radnik, odnosno veliki poznavalac istorije književnosti gde je takođe ostavio kapitalna dela.

Sve u svemu, zaslužio je svakako više od par desetina sekundi u produžetku Dnevnika, tj. u tek 34. minutu i osporavanja i kritike na ideološkoj bazi. Zato sam i linkovao onaj tekst gore, jer je tačno pogodio ono kako sam ja razmišljao i osećao povodom njegove smrti.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...