Jump to content

NEMEXIA


Sylvester

Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

de se ne isplati!

7 scrapa po sekundi obradjuje (na prvom nivou), znaci da za minut obradi 420 scrapa, a za sat ~25k.

scrap skupljas iz olupina posle borbi, i tankerima sa asteroida. scrap mozes da recikliras u gas, minerale, ili metal (u odnosu u kom hoces, ako recikliras npr 60k scrapa, mozes 20k u metal, 20k u minerale, 20k u gas, ili svih 60k u metal/minerale/gas).

u principu je najbolje u metal, jer ima najvecu vrednost na resource marketu.

tovariste scrapa ne moras da povecavas, mesto za njegovo gomilanje je neograniceno koliko sam skapirao.

isplati se apgrejdovati, jer od prvog nivoa junkyarda, gde je iskoriscenost scrapa 75%, mozes da dignes do 120%, da za recimo 100k scrapa dobijes 120k metala :) do jaj izvor resursa, pogotovo posle velikih bitki.

sto se tice napada, do prvog uvece valjda ne moze...

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

dojaja digo sam ga na lvl 5:D

jos da mi objasnis ovaj construction yard i bicu na konju:)nista mi nije jasno,gledam na helpu i opet jok:)

btw,nasuko sam se ko budala.poslo spybota da izvidi on video oko pola milki resursa.pisalo samo da nema defence.ja poslao pola cargobota i par interceptora.LOL,lik ima oko 800 brodova:)iz tri udarca mi sjebo sve.lik se potpisuje Miske i to valjda znaci da on moze mene sad da napadne,a ja mogu da mu ga duvkam.

e da,reci mi kako ove tankere da koristim nastancovo sam 10 komada.

sori ako te smaram,al jebiga,koga cu drgugo:)

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

u construction yardu za svaki nivo dobijas po jednog robota koga mozes da rasporedis po rudnicima (u okviru samog construction yard ekrana) i da bustujes priliv resursa. jedan robot na metal daje +6%, na minerale +5%, i na gas +4%. maksimum mozes da stavis 10 robota po resursu. takodje, construction yard ubrzava vreme izgradnje gradjevina, imas tabelu u helpu, od 97% vremena potrebnog za igradnju gradjevine na prvom nivou construction yarda, do 40% za dvadeseti nivo.

tankere koristis u fleet meniju, posaljes ih na astroploatation misiju na mesto gde ce asteroid biti. dopisacu sutra, idem da spavam...a za to sto nema defence je bilo istina, samo je on dovukao flotu dok si ti doleo do njega, jer dobija upozorenje i ETA napada kad posaljes nesto na njega.

nisam juce stigao da pisem za astroploataciju...elem, kada ti asteroid uleti u sektor, on se krece redom po poljima dok ne izadje iz mape...ako ga ugledas na polju 15, sledece polje je polje 16, posle njega polje 17, itd., bez obzira kako to izgleda na mapi.

kada predjes misem preko njega, pise kolika mu je brzina kretanja, to jest za koliko ce se minuta pomeriti u sledece polje. ono sto je potrebno uraditi je da posaljes tankere tako da se njihov dolazak u polje poklopi sa bivstovanjem asteroida u tom polju (dosta pomaze i podesavanje brzine brodova, od 10-100%).

vodi racuna da samo kopanje traje 20 minuta (i to treba uklopiti u jednacinu) i za to vreme se moze pokupiti najvise 1/2 ukupnog gasa na asteroidu, sledeci letom pola od preostale polovine, i tako dok kolicina gasa na asteroidu ne padne ispod 2k, i tada on nestaje sa mape.

svaki asteroid ima max 200k gasa i nesto scrapa, a postoje i scrap polja koja nose samo scrap (mosh misliti), ali su prilicno retka.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ja prestajem ovo da igram, nema smisla

legnem da kuntam i kad se probudim imam 0 resursa i 0 brodova jer me je njih 4vorica zaredom napalo...

ma zajebi ti to...

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ne znam kako da ti pomognem :/ jebes alijansu kad ne mogu da ti saljem tehnologiju, resurse, i brodove...

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

uh,bedak:(verovatno si napao nekog ko je u alijansi.uzmi stekaj pare.odes na trade market i izmenjas sta imas al ne podignes,isto tako scrap,preradis al samo kad ti zatreba podignes.

mene ni jednom nisu napali iako sam u par navrata imao milku resursa+500k scrapa.valjda zato sto imam 10 shieldbota na lvlu5 + 2.7milki shtita:)

al' sto sad nemam JEBENO DA MENJAM STRANE NA SYSTEM MESSAGES...valjda mi je istekao onaj premium ili sta...samo znam da cu sad mnogo teze pljackati.a i skocio sam sa poenima pa par redovnih musterija ne mogu da napadam.sada maltene svi imaju flotu jacu od mene.cetri puta sam gubio bitke,negde oko milion u brodovima:(al sad kad mi stignu golijati,jaooj:D

nego,kako ide to sa menjanjem tehnologije?ja sad pravim jos jedan colonybot samo da prebacujem teh na drugu planetu,moze li to i kolko traje?

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

jel treba tamo da pravim labaratorije,aerodrome?ili lvl 1 pa se dize?dobijam i bonus na resurse?

sporo mi ide ovo pravljenje flote,nikad necu stici do 1000...sad mi je smanjenj i teh que na 3,katastrofa.jel i tebi tako?i kad se opet dobijaju krediti?

KAZI KAZI,STASISESTISO RECIOAHAH!

reci,ja bi sam sebe stavio na ignor oh wai...

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

pazi ja isto radim tu misiju,

sinoc sam imao 17 cruisera

12 shieldbotova

15 battlecruisera

i oko 40tak scouta...

i to sa

Ships Defence 9 90%

Laser Science 10 150%

Ion Science 7 105%

Plasma Science 6 90%

prva dva napada sam odbio

treci nisam.

napao sam samo jednom jednog lika koji nije bio u alijansi... i to sam mu tipa poslao 5 scouta cisto da dobijem par battle poena da dobijem onaj lvl...

od tada?

horor...

inace ostacu da igram s'tim sto necu praviti ni jedan brod nego samo upgrade-ovati planetu i researchovati raznorazne stvari...

nema sanse drugacije...

da sam budan stalno bilo bi mi lako, na svakoj planeti imam 5 megacargoshipova i kad me napadaju tokom dana ja samo uzmem sve resurse i prebacim ih na drugu planetu i tako stalno da bi mi sto manje uzeli, ali kad spavam jebiga...

kako mislis to "podignes"?

jedino resenje bi mi bilo da imam par miliona resursa, da odjednom napravim preglomaznu flotu i da platim da mi se odmah izgrade, drugacije je nemoguce

napravi laboratory prvi nivo

i to je sve sto ti treba

inace jel ste skontali da kad na jednoj planeti upgradujes shipove oni budu upgrade-ovani na svim planetama?

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

mogao si da ukljucis protection mod kad je bio premium za praznike :P sibni mi na pm ko te dira da ih malo ojadim piraterisanjem, to bar mogu kad nismo u istom rangu. ima da ga userem kad mu posaljem 2000 rogue fightera :))

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

jebem li ga.pravi zid na planeti.ja napravio po jedan od 2mil i jedak od 700k helta,10topova od po 180k hp i 5 sto biju ko ludi.problem je sto ti nemas brodova prve klase,tj destroyera.i naravno bcovi da prave dabl protiv absorbera/shieldbotova.kod ovih ejlijena ima fazon da sklapas vise onih deathnoxova.strasno,ja prvi zajeb napravio napao sa 10 interceptora 27 roguefightera,20velkih keribotova.baja je imao jedno 700 brodova.da kazes da je 100 od tih je bar x10 dobijes zastracujucu brojku.udarao je nesto oko 8mil po potezu:)a sad ima duplo manje resurs poena od mene:D

samo trazi malo dalje,uvek se nadje ovaca za sisanje.i mozda ti je pametnije ako saljes prvi put da namestis da borba traje 5 a ne 12 rundi.sa par sildova i ne moras da saljes fajtere.ja imam 20 big carybota koji ukupno nose 1.6milki i 20 tankera 1.2 mil i samo cesljas:D

a to za "podzianje"

trade centar na 5lvl,ponudis 300k metala za 300k minerala i obrnuto.kad neko zameni,ti ne moras odma da realizujes transakciju.mozes kad oces da kliknes benefit.isto tako i sa scrapom.meni recylcing na 105%:)moram da se nafatiram para,zabunkerisem i radim na berzi:Ddo sad sam prodo jedno milion gasa

i ne znam bili upalilo da se zadusis u banci i napravis matrix shield,10 destroyera i 10 guardiana?

kruko sto si se stiso,apgrejduj te brodove

Ships

Interceptor : 64 at level 1

Shieldbot : 56 at level 1

Space Armada : 43 at level 0

Goliath : 28 at level 0

Colonybot : 1 at level 0

Tanker : 14 at level 0

Spybot : 3 at level 0

Solar Satellite : 3 at level 0

mada opet,kad malo bolje pogledas vredi samo one najjace apgredjovati.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

ja totalno zaboravio na upgrade, sad cu da grunem malo :)) sta znam, nije da nema vajde, na broj brodova koje imam na home planeti jednim levelom upgradea dobijam 180k damagea za rogue fightere, za interceptore 150k, armade 280k, goliathe 170k (sve to za napad od 12 rundi), sto mu dodje 780k za ceo napad po levelu za sve sto imam, a nije puno para. a za odbranu po levelu dobijam 700k po nivou za ovaj broj shieldbotova, nije naivno.

mada mi se cini da je bolje budziti tehnologiju na pocetku, 10-15% nije malo.

udarao je nesto oko 8mil po potezu

meni je komplet odbrana shieldbotova sa sve tri planete 20 mil, taj bi mi se usro u usta za 3 poteza.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

jel treba tamo da pravim labaratorije,aerodrome?ili lvl 1 pa se dize?dobijam i bonus na resurse?

sporo mi ide ovo pravljenje flote,nikad necu stici do 1000...sad mi je smanjenj i teh que na 3,katastrofa.jel i tebi tako?i kad se opet dobijaju krediti?

KAZI KAZI,STASISESTISO RECIOAHAH!

reci,ja bi sam sebe stavio na ignor oh wai...

samo jedan lab treba da dignes da bi mogla da se primi tehnologija na planetu i to je to. i bonus na resurse dobijas, sve.

sad mi je smanjenj i teh que na 3,katastrofa.jel i tebi tako?i kad se opet dobijaju krediti?

ne razumem :)

igore daj koordinate tih sto te napadaju da ih raidujem, bar to mogu.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

(16:55:13)

(16:46:13)

ovo su poslednja dvojica iz neke njihove jebene mizerne 2 man alijanse. sadzgaj ih :D

CURSES AND DAMNATION! :/

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

sad sam krenuo drugu taktiku,

vidim ko me spijunira

pa ga iznapusavam najstrasnije preko poruke :D

mozda ce me napasti i dalje ali makar sam mu rekao da je govno retardirano :D

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ja sam batalio od kako sam se vratio iz fra a nalog mi na stendbaju

shvatio sam da mi je pocelo da jede zivot kao planetarion, bio sam na nekom 250 mestu... pobrisao sam sve linkove i caozdravo

u glavnom pravite one matrixe sto stavljaju stit oko planete i budzite brodove koji blokiraju druge brodove i odvlache vatru :)

gl

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja sma otkrio novu taktiku za pobedjivanje ove igre

nasao sam par hrvata koje huskam da napadaju ove sto mene napadaju,

i tako dok su oni zauzeti, ja polako sad pravim floticu, i praticu kad ovi napadnu ovoga sto me je smarao, da kad se njihove vojske skrse i kad tom sto se defenduje ostane malo brodova da krenem ja njega da gazim majke mu ga nabijem :D

koje sam manipulativno govno kekekeke :D

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

to e to

nasao sam par njih bez battle pointsa,imaju bodova ko ja

pola sam osurio jednu planetu od njih 4.uh al ima da omastim brk:)

Stolen resources:

Metal: 602600

Crystal: 318830

Gas: 211556

Scrap: 1680

Attacker is a winner

Your Side: Attacker

idemo dalje,naredna ima 3.2 mil resursa.direkt 1500 bodova:D

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

au matori al perendas :D trebao sam ja dok sam imao brodova, nego sam u fazonu "necu nikog da diram dok neko ne dira mene". koji sam lejmer.

* Scrap: 3445140

to ostaje tebi?

ostaje kurac. mozda i ostaje, al nisam imao cime da pokupim, sve mi je tankere pojeo. a u medjuvremenu je verovatno prosao asteroid i pokupio

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...