Jump to content

Ranked gaming platform


Zemunac

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Hteo bi da svim igracima dote predstavim novu platformu za igranje doticne( Ubuducnosti i drugih igara verovatno). Platforma se zove Ranked gaming platform, a igra se preko Ranked gaming clienta ili just Client.

Link za skidanje je:

http://www.rankedgaming.com/client/Client%20v2.0.rar

Prosto odpakujte arhivu i startujte client.exe. Posle brzog update-a dobicete ovakav screen:

connect.PNG

Ukoliko trenutno ima jos neki server, ignorisite ga prosto( Sluzi za interno testiranje).

Posto ste prvi put startovali client dobicete prozor za registraciju. Unesete osnovne podatke i to je to. Unesite user i pass u login prozor i dobicete ovo:

7800e9c728.jpg

Da bi ste igrali dotu potrebno je da se "sign" na zeljenom kanalu sa zeljenim modom. Kada se 10 ljudi sign igra se automatski kreira. Igre se hostuju na brzim delicated serverima, tako da bi trebale da su bez laga i delay. U pocetku cete imati pristup samo "Public chat" kanalu a na klientu postoje i inhouse lige i zajednice( community): DpL (Dota Private League)

DCE ( Dota comunity europe), GDC( Greek dota comunity)...

DpL je liga u kojoj se nalaze uglavnom top igraci sa klienta koja ima odredjene skill zahteve da bi bili clan.

Neke jace lige, kao sto je dota-pride, gm-esports, xp-league... ce uskoro preci na platformu.

Back on topic, kada ste sign, i 10 ljudi se takodje sign, igra se hostuje automatski sa modom za koji je najvise ljudi glasalo. Pokrenite war3 ( mozete i preko klienta ukoliko ste podesili path u opcijama) Udjete u lan, videcete igru, samo udjete i kada ste spremni za start samo ukucate !ready. Vazno: Ime u lan-u mora da bude indenticno kao i ime na clientu.

Sto se tice javnih kanala vazi pravilo da je English only. Mozete praviti privatne kanale (/join ili /j).

Ja sam deo staff i jedan od admina, kao i glavni admin DpL lige. Ako imate nekih pitanja ili problema slobodno mi whisperujte na klientu ( /w nick message) moj nick je Zemunac.

PS: Imajte u vidu da je platforma jos uvek u beti i da se na svim problemima radi, a i da se novi feature's dodaju bukvalno na dnevnoj bazi.

Hope to see you there..

Link to comment
Share on other sites

Leonidas stoji iza mnogo veceg projekta, mymgn, a dota-pride je samo deo toga. Neko mora da finansira sve to mislim koliko sam cuo fond nagrada je za pride preko 1000e, necu da se pravim da znam kako sve funkcionise, ja nisam glavni u rgc, ali sam dobar sa likom koji je, i koji je upucen u sve. mislim sad su ovaj vikend imali placen put na neki sajam igara ili sta vec, i promociju mymgn i klienta.. Samo znam sto mi je roger( covek koji stoji iza klienta)rekao, a do sada sta god da je rekao ispunilo se..

Hello everyone,

we would like to announce that we formed a partnership with Ranked Gaming. The Ranked Gaming team will provide you with the Ranked Gaming Client (RGC).

We believe that the RGC will be the next big hit in gaming. It uses an IRC-like chat with a fully featured friendslist, private messanging and your own profile.

The platform has so many features that they can’t all be mentionned in this news, so we’re going to put up a link soon to a post where all the RGC features are explained.

Regards,

Your MyMGN Team

sa http://www.mymgn.com/

Necu da se svadjamo ovde, u principu tu informaciju nisam ni smeo da objavim, svejedno nece u ovoj sezoni preci, ali to de ce desiti. Zato sto klient omogucava ono sto gangrena ne, a to je totalna integracija irc i gaming platforme, + potpuna kontrola kanala. napisan je API koji omugucava vlasniku kanala da bukvalno sve napravi custom, od komandi, rankova, in game komandi, pa cak do UI-a..

Ovu temu sam okacio ovde jel je ovo najjaci gaming forum na ovim prostorima u nameri da ponudim igracima nesto novo i zanimljivo. A sa nase strane vise igraca, znaci veca sansa da neki bug ispliva i da se ukloni pre zvanicnog lansiranja, a i veca zajednica, znaci vise predloga od strane igraca za pobojsanje svega, a mi smo ekipa ljudi koja slusa sta ljudi zele, i trudimo se da omogucimo to.. Nisam ja ovde nikome rekao da prestane da igra bilo gde drugde, ali za casual igranje je stvarno dobro, public igre su vise klase nego bilo gde drugde, evo komentar sa play-dota:

I just had a few games on this and compared to Garena it realy was awesome. No leavers, good latency and much higher level of play ( omg everyone got wards! ). Highly recomended.

http://www.playdota.com/forums/52330/rankedgaming-platform/#post341920

Edited by zemunac
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ideja mi se vec dopada,

igram garenu vec 4-5 godina, i mogu da kazem da je svakim danom sve veci shit, boze zdravlja valjda ce se ovo ustaliti a valjda admini nece poceti da se kurce nakon toga..

jedno pitanje, kako stoje stvari sa anti-citevima , garena kako-tako resava taj problem mada ni tamo nije sve savrseno... koliko vidim za sada nema ni reci o tome, a to je jako lose... ima li nade za nekim buducim anti-cheat sistemom?

pozdravi

[441568395.png

Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako, klient koristi totalno drugaciji protokol od gangrene, koji je enkriptovan i ono iskreno mnogo tezi da se hakuje od gangrene, a sad sto je dobro napravljeno je da algoritam za enkripciju, moze veoma lako da se promeni, tako da sa te strane j emnogo dobro. Sto se tice maphackera, za sada kada i spotujemo dobiju perma ban( ne samo korisnickog imena, nego na tom racunaru vise nikad nece moci da se igra), a bice u buducnosti integrisan anti-map hack u klient..

A sto se tice kurcenja admina, nema toga, report power abuse -> demote... Imaju se tacno definisane granice sta sme, a sta ne sme..

Edited by zemunac
Link to comment
Share on other sites

sad skidam , zvuci zanimljivo , javljam utiske kad odigram nekoliko

edit : evo odigrah 2 partije, trebalo nam je 10 minuta da se skupimo.Iako igram dotu duzhe vreme (nikad nista ozbiljnije od publika dodushe), i nisam retardiran , ovi likovi stvarno sabijaju i iznad su nivoa nekadasnjeg DCE ili bilo chega sto sam igrao na bnetu , stvarno svi kidaju, i nisam mogo da se poredim nisakim.Ovo ce uspeti sigurno,sve u svemu , gl :)

Edited by Cela_ lol :(

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

odigrao preko 150 partija na ovom klientu i stvarno su ok gejmovi, cak 90% partija su bolje nego na dce proteklih godina. 

ko igra nek me kontaktira na nick adventus i digramo :D

Ajde zabaci me u friend listu,nick mi je ThePossimpible

@thread:

Inache platforma stvarno sabija,odigrao sam vishe od 100 gejmova i stvarno je cool igrati tamo,manje leaver-a,lagg-a u opste nema jer samo botovi mogu da hostuju...

Link to comment
Share on other sites

sad skidam , zvuci zanimljivo , javljam utiske kad odigram nekoliko

edit : evo odigrah 2 partije, trebalo nam je 10 minuta da se skupimo.Iako igram dotu duzhe vreme (nikad nista ozbiljnije od publika dodushe), i nisam retardiran , ovi likovi stvarno sabijaju i iznad su nivoa nekadasnjeg DCE ili bilo chega sto sam igrao na bnetu , stvarno svi kidaju, i nisam mogo da se poredim nisakim.Ovo ce uspeti sigurno,sve u svemu , gl :)

Trebas da vidis privatne igre.. :P

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo o doti vs hon, zvanicne procene su da dotu aktivno ( min 1 game nedeljno ) igra oko 6 miliona ljudi. Dok hon trenutno ima oko 100K i to dok je u beti( ne placa se) videcemo koliko ce ljudi stvarno dati pare za hon..

Ontopic, sto se tice skilla pa pazi ovako dosadasnje iskustvo je pokazalo da u nedostatku boljeg izraza noobovi, brzo nauce da igraju pristoljno kada se ubace u okruzenje gde svi igraju iznad njih, i posle relativno kratkog vremena, vidi se znacajan napredak u skill levelu. Naravno 50% noobova odustane kad vide da se ne kupuje boots i tango kao prvi item :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...