Jump to content

Lost - Season 6


Recommended Posts

  • Replies 454
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni je najsmešnije što sam gledao pregled svih sezona (The Final Journey) sa hvalospevima glumaca/pisaca posle finalne epizode (The End)

Bilo je WTF [?]

Jel' to oni pričaju o Lost-u ili o nekoj drugoj seriji [8D]

enivej lepo se oni (uz platu) nakupaše i nasunčaše na Havajima 6 godina da bi nam se smejali u lice na kraju [;)]

Link to comment
Share on other sites

Pa sve je jasno, Dzek je umro odmah, Hugo je postao novi Jakob, Ben je postao novi Ricard i ostali su na ostrvu do svoje smrti,

Kejt,Sojer,Majls,Kler,Ricard i Lapidus su uspeli da da odu sa ostrva i nastavili svoje zivote.

Nikada nije ni bilo alternativne stvarnosti, to sto smo gledali je nesto kao cistiliste, svi oni u crkvi su mrtvi i sada mogu da "nastave dalje" jer su se setili svojih pravih zivota i da su umrli.

Scena u crkvi je nesto kao kraj Titanika.

Meni nije bila losa epizoda, sve u svemu sam zadovoljan sa serijom, nema veze sto nije svaka sitnica objasnjena.

Obratite paznju na simbole na staklu u crkvi, sve vece religije su tu.

vlcsnap2010052419h49m04.png

Edited by Herr Flick
Link to comment
Share on other sites

razmisljao sam i citao na netu o dve varijante, prvo ona koja se meni vise svidja jeste da su svi poginuli odmah chim se avion slupao, ili kada je nuke eksplodirala, i da ostvro ustvari predstavlja chistiliste a da njihove nemirne duse ne mogu da predju u zagrobni zivot, a oni fleshevi uporedne realnosti da je bila neka vrsta alternativne realnosti koju su njihovi duhovi fabrikovali jer su bili u stanju poricanja, time bi se moglo objasniti sve natprirodno sto se dogodilo na ostrvu. Druga i mnogo verovatnija varijanta je da sve sto se desilo, desilio i kada su svi pojedinachno umirali da su bili u stanju

limba (ne znam kako se na srpskom kaze) sve dok nisu svi umrli da bi onda zajedno mogli da predju u zagrobni zivot. E sad ako se sve sto se desilo, desilo onda nista sto se stvarno desilo na ostrvu u principu nije objasnjeno...

Ako neko ima neke misli ili neke druge varijante voleo bi da cujem

Sto se tice samog koncepta kraja jako me je podsecao na battlestar galacticu :)

Link to comment
Share on other sites

a mozda smo svi jednostavno glupi pa ne kontamo sta su hteli da nam kazu!!!

ali, posle flikovog posta, nesto i deluje razumljivo..

mislim, oni su nam dali takav kraj da mi sada kontamo sta i kako, tj da sami izreziramo kraj onakav kakav mi zelimo...

btw, mnogo emo scena u the endu, preterano svakako... i jos na sve to i ona emo muzika....

Link to comment
Share on other sites

Nikada nije ni bilo alternativne stvarnosti, to sto smo gledali je nesto kao cistiliste, svi oni u crkvi su mrtvi i sada mogu da "nastave dalje" jer su se setili svojih pravih zivota i da su umrli.

vlcsnap2010052419h49m04.png

Hm, nisu svi u crkvi mrtvi. Neki su mrtvi, neki će tek da umru, kao što je Džekov ćale i rekao, a s obzirom da u tom limbu/čistilištu pojam vremena ne postoji kao takav, Džek ih je sve video tamo jer će se jednom svi i sresti...

Što sve znači da se sve vrti oko Džeka, odnosno da ceo taj kraj gledamo iz njegove perspektive, što je sranje jer nije objašnjeno šta se desilo sa ostalim likovima koji su takođe bili važan deo priče (nikad Džek nije ni bio centralna figura, jedino što se namtnuo kao nekakav good guy i vođa od početka, a sad su ceo fokus prebacili na njega, ignorišući gomilu drugih stvari i elemenata priče koje su nabacivali godinama).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Hm, nisu svi u crkvi mrtvi. Neki su mrtvi, neki će tek da umru, kao što je Džekov ćale i rekao, a s obzirom da u tom limbu/čistilištu pojam vremena ne postoji kao takav, Džek ih je sve video tamo jer će se jednom svi i sresti...

Što sve znači da se sve vrti oko Džeka, odnosno da ceo taj kraj gledamo iz njegove perspektive, što je sranje jer nije objašnjeno šta se desilo sa ostalim likovima koji su takođe bili važan deo priče (nikad Džek nije ni bio centralna figura, jedino što se namtnuo kao nekakav good guy i vođa od početka, a sad su ceo fokus prebacili na njega, ignorišući gomilu drugih stvari i elemenata priče koje su nabacivali godinama).

Svi su mrtvi, neki su umrli pre Dzeka, neki posle. Jednostavno su morali svi da se okupe da bi se setili svojih zivota i da su mrtvi kako bi mogli da nastave dalje. Dzek se samo poslednji setio. Sve sto se desilo na ostrvu je bilo stvarno, Hugo i Ben su se setili kako su proveli svoje zivote cuvajuci ostrvo.

Edited by Herr Flick
Link to comment
Share on other sites

Da li su to vaše teorije/sa neta u vezi čistilišta ili su scenaristi to rekli ? Da se radilo o tome u drugoj realnosti onda je mega glupo, što govori da nisu imali pojma šta da rade sa serijom.  

ja mislim da scenaristi nisu nista potvrdili s obzirom da su megashupci i na svako pitanje odgovaraju s nekom dozom sarkazma i okolishanja :D

A ako prihavtimo tu teoriju da se sve stvarno desilo, koji je onda djavo smoke monster ili zapravo sta je ostrvo i sta se tu uopste desilo bash nista nije objasnjeno :P?

Edited by salejemaster
Link to comment
Share on other sites

Još jedan detalj u celoj papazjaniji: zašto Džek u tom paralelnom limbu (koji je sam stvorio u svojoj glavi) uopšte ima sina (em nije spominjano nikakvo njegovo dete uopšte u seriji do tada, em što klinac ni na koji način ne doprinosi priči, osim standardnog "buhu, moj tata nema vremena za mene") i zašto bi mu (bivša) žena bila Džulijet, kada svo vreme trza na Kejt?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Još jedan detalj u celoj papazjaniji: zašto Džek u tom paralelnom limbu (koji je sam stvorio u svojoj glavi) uopšte ima sina (em nije spominjano nikakvo njegovo dete uopšte u seriji do tada, em što klinac ni na koji način ne doprinosi priči, osim standardnog "buhu, moj tata nema vremena za mene") i zašto bi mu (bivša) žena bila Džulijet, kada svo vreme trza na Kejt?

Evo ga quote sa jednog foruma koji je po meni najbolji odgovor na ovo pitanje.

David is the personification of Jacks desire for a good father son relationship and peace with his father. Letting go of the issues with his father and his own self identity.

All Jack wanted before the island was to prove he was worth something. To prove to his father that he was incredible and gifted and to have his father believe it. When really he just needed to prove it to himself.

David was Jack's link to his own identity - David was in a sense Jack himself. Jack was seeing through his father's eyes and realising how hard it is to be a good father. To prove despite his screw ups, all that really mattered was that he loved his son. And he was seeing himself (David) through his father's eyes - seeing his son was incredible and gifted and needing him to realise he didn't need his father's approval to be incredible and gifted.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...