Jump to content

Wow Talks


markotod91

Recommended Posts

Zamolio bih te da ne lupetas o stvarima za koje nemas pojma,mnogo vise ljudi je ocistilo,a to sto ti qpis informacije sa mrtvog guildprogress-a koj se update-uje jednom u 1 ipo dana to je druga prica...

Ne kapiram,pa da se update i jednom u 1 i po dan proslo je vec 3 4 meseca od ToC patcha,update bi se do sada...btw nije taj site nego http://www.wowprogress.com/pve/eu/dunemaul ...site se redovno update,cini mi se kada se ljudi logout uvece i armory update...a kada je realm rankovan kao 95ti (do pre nekog vremena iskreno nisam ni znao da ima preko 100 Eu realmova,a ono ima i preko 250 o.O) sa populacijijom na istom nesto ozbiljno nije u redu...plus znam 15 ljudi sa istog servera i sami kazu da je server djubre :)

@ Killy

Upravu si,dugo se znamo(10 godina skoro ) i posto si bio uljudan :P i nema stete,najbolje da ne ulazimo dalje u raspravu u vezi toga,ali ja stojim iza svake reci koju napisem.

@Sarma

ako se secas Maghteridona pre nekog mini nerfa kada je trash pre njega bio zajebaniji od samog bosa...tipa ako ne dispelujes lika instant,2shoot ga dot..rain of fire te oneshoot ako nemas 100 % hp-a,bos fight nerfovan isto...to je prvi major nerf koji ja pamtim u TBCu i posle njega su poceli samo da se redjaju...onaj kada je magy sam kliktao na kocke je bio rofl :)

Edited by SunshinewOw~

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sto se tice toga kad je igra postala govno i sta se desilo .. ja to naravno vidim iz pogleda onoga sto sam ja radio

prvo prvi najbolji gild u kome sam bio je bio envy sa haomarusha koji se jednostavno raspao

ok predjem na jurenje pvp ranka na 2 lika prvo warrior na kome nije bilo sanse da uzmem vise od 11og na veknilashu

jer su ljudi bili gola govna neka deca iz swe od 15 godina kojima je smetalo sto sam uzimao vise honora od njih svake nedelje

ok predjem na sledeci server kod nea i tamo posle 6+ meseci igranja od vise od 10 sati dnevno uzmem rank14 na koji mi se posere blizzard posle cega sam quitovo igru i prodao account .

posle tako jadnog poteza vise apsolutno mi nista nije cudno u ovoj igri

stvarno mi je bio najmanji problem kada su posle toga izbacili prekvestove za bt i mh

ili kad u s5 nisam mogao da predjem 2100 ratinga jer me dkovi ubijaju iz jednog dugmeta koje pritisnu 4 puta po 5 hiljada

ali nisam quitovo jer se zna naravno da warriori napreduju uvek kasnije zbog geara mnogo vise nego druge klase

sto ce biti promenjeno u sledeceoj expanziji jer placu ljudi godinama vec zasto je warr najjaca klasa u sredini i na kraju

sezona expanzija kao sto ce i biti opet i opet verovatno ako ne promene celu klasu iz korena

ja sada tvrdim da je warr klasa koja udara najjace i ima najvise defanzivnih abilitija da ne umre odma

ali bitno da dodje neki joximovic da mi kaze kako mogu da quitujem igru jer gledam samo arenu ili gear ljudi

zato sto on tako kaze da je najbolje

meni je licno dovoljno sto u zivotu mogu da uradim nesto sto ne moze svako makar to bio i realno tuzni 2400 u 2x2

sa kojim ne moze ni gladitor ni weapon da se uzme ali opet ako 5% ljudi igra arenu od totalne kolicine beskorisne mase

to znaci da je spadam u manje od 1% ljudi koji prelaze neki rating ? ali bitno da treba da quitujem jer gledam ustvari rating zato sto tako kazu ljudi da je wow pve igra i da treba da se igra world pvp koji nikad nije ni postojao u igri

sem mozda kada neko uzme rank14 u vanili pa ide i gankuje ljude po svetu jer nema apsolutno sta da trazi u bgovima vise

pa se prave neki pvp filmovi i slicno ali to je bio mozda 2% tog pvpa i tada

i na kraju cele te price kome se igra takva igra imate lepo AION/warhamer/age of connan pa idite igrajte world pvp

gde i cela poenta igrice da ubijes nekog dok ubija kripove za tako nesto treba jako skilla i mnogo je zabavno

zakljucak cele price je da igra u pravcu kako kazu oni sto drze konce

samo ljudi sa svojim negativnim stavom ili ne zadovoljstvom mogu da idu u pravcu da nesto ne valja u igri

a mnogo je i gore da nekome pricate sta ce neko da radi jer se to poredi kao da nekome kazete nemoj da slusas tu muziku nego ovu jer ja tako kazem

kome se ne svidja ne mora da igra uopste ima dosta drugih igara koje mogu da se igraju a nisu online ali to je ocigledno problem sto nema puno poente puno da se igra bilo sta gde drugi ne vide sta ste uradili a upravo se prica ovde kako to nije bitno :)

kao da ne postoje guildovi koji rade od pocetka igre i ustvari sabijaju

ili ljudi koji igraju pvp zajedno dosta dugo

jedina razlika je sto verovatno ovi prvi imaju neke server first killove koji nema svako

ili ovi drugi sto imaju 2700 ratinge pa im igra ni malo nije sranje jer sabijaju ljude u zemlju

Link to comment
Share on other sites

@Kili

Mislim da si pogresno shvatio rec "world pvp".

Pod world pvp koliko sam ja podrazumevao godinama je massa ljudi, tipa raid ili vise od 40 ljudi, koja napada "glavne gradove" ili omanja sela tipa taren mill ili southshore, kako bi se se rokala sa drugom massom.

Ne moraju da budu gradovi i sela, ali nikad se skoro nije desilo da se neki raidovi nadju na random pustinji/livadi/etc i rokaju ovako

(
) (ignorisi klase, gledaj kolicinu ljudi :p)

Pod gank-om se podrazumeva to kad rokas lika dok se kara sa kripovima, ili kad jedan party ili (mali) raid zlostavlja manju kolicinu ljudi i corpscamp-uje ih/ga.

A pod outdoor pvp ili opendoor pvp se podrazumeva kad se jedna lik ili parti (raid) siba vs od prilike iste kolicine ljudi.

Mozda ima jos neki izraz/rec ali sve to zavisi od broja ljudi vs broja ljudi.

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

sinoc igrali 2vs2 retri pala / destro lock. 1920 raiting uzeli. Mnogo je krsh kombo ali to je jos jedan dokaz da se 2k moze uzeti sa apsolutno bilo kojim kombom ili sto kaze Capma bez talenata. Sad bi red bio da nadjem prave igrace i pravi kombo pa da dignem za t2 weapon.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

retri pala / lock nije krsh kombo

da igriv je kombo mada ne bas najcesce igran bar sam tako cuo cak i destro/ret/healer radi u 3v3 ako znate sta radite

a ti gospodine hybrise kad budem hteo da diskutujem o pravopisu a ne wowu necu to raditi na ovom forumu stvarno idi okreci se na strelice u rlu malo i hodaj unazad molim te

Interrupts better than Kanye

Link to comment
Share on other sites

Pod world pvp koliko sam ja podrazumevao godinama je massa ljudi, tipa raid ili vise od 40 ljudi, koja napada "glavne gradove" ili omanja sela tipa taren mill ili southshore, kako bi se se rokala sa drugom massom.

Ne moraju da budu gradovi i sela, ali nikad se skoro nije desilo da se neki raidovi nadju na random pustinji/livadi/etc i rokaju ovako http://www.youtube.c...h?v=ZDZzrikYqTM ( http://www.youtube.c...xs&feature=fvsr ) (ignorisi klase, gledaj kolicinu ljudi :p)

Definicija world pvp-a na Xavius serveru, dok blizzard nije uveo placenu migraciju pa da sviras kurcu sa servera na server. Ja i Hunter u silithus desert krenuli da farmamo ona 3 dela clotha da bi summonovali debila i lootovali mark, da bi posle summonovali, lorda. Svom srecom tu se stvore 5 kineza (EVO guild - poznat po tome sto ima preko 500+ Kineza http://www.wowwiki.com/Guild:E_V_O_%28Shattered_Hand_EU%29) koji summonuju lorda, i ja i hunter ih lepo sabijemo i ubijemo sami tog lorda koji je bio na 20% life :D

Posle toga mi nastavljamo farm, i vidis 15 evo membera salecu nas otpozadi :P Ok nije frx pozovem 3 grand marshala, popa i 2 warriora i sabijemo i tih 15 kineza. Krenemo mi da summonujemo ljude i nas 20 je bilo na njih 40. Posto smo ih pobedili svi srecni stanemo na jedno mesto i krenemo nazad za CC, gde u jednom momentu vidis 4 raida EVO memebera, gde je situracija bila sledeca, da se svi oni salete na nas ko stampedo. Naravno nista nisam video sta se desilo jer mi je FPS bio 1 i kad je sve bilo normalno za nekih 30 sekundi svi smo lezali mrtvi. Jebiga onda smo se lepo pokupili i kliknuli na HS.

Posle toga smo se sa istim cepali na ostrvu Isle of Dead, gde smo isli kao ceo guild da farmujemo meso za 25 stamine kako bi progresovali u naxxu, ali nista nismo uradili jer smo se dobrih sat vrmenea tukli sa EVO-m jer nismo mogli da ubijemo nijednog kripa.

E sad sve to ti danas sto hoces mozes da nadjes na Auction House, ne moras da prdnes da ides u neku dolinu za neki mats, niti moras peske, jer sve to uradis na fly mountu i nema jednostavno vise World PvP-a. Ovo sam ja smatrao World PvP-eom ;P Ili je to ono kad nije postojao Battleground uopste pa smo se cepali u Hillsbradu / Tarren Mill...

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

retri pala / lock nije krsh kombo

moze da se uradi neshto na frku a jeste krsh kombo zato sto dosta komboa ti pisha u facu. Uglavnom moja poentaje da sa apsolutno bilo kojim specom i combom u 2vs2 moze da se digne 1900-2k.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Da bi se vodila diskusija treba da postoje dva oprecna stava u vezi odredjene teme, objasni mi kakva bi diskusija mogla da se vodi o pravopisu? Da li je ispravno "NE ZNAM" ili "NEZNAM", to? Smesan si...

Drugo, samoproklamovanje sebe kao intelektualno superiorne osobe u odnosu na druge sa ovog foruma od strane decka koji pise "NEZNAM" prosto tera na smeh. Slucajno znam da taj isti Gank dok ti vec par godina "pokusavas" da uzmes toliko zeljeni gladiator rank studira, paralelno sa tim verovatno ubija slobodno vreme igrajuci wow i radeci milion drugih stvari. Sad, ti hoces da kazes da je on retardiran i nesposoban jer nije uzeo 2.2k rating?

NEZNAM sta da ti kazem

Edited by Hybris
Bez direktnih uvreda ;)
Link to comment
Share on other sites

Relentless Gladiator Neznam.

Jovo, ne brini, ne cimam se ja zbog random debila koji me proziva zbog arena ratinga oko kojeg me zabole, meni to nikako nije cilj u zivotu kao njemu, WoW sam sveo na 2 sata dnevno igranja, nekako mi IRL rating drazi od arena ratinga.

A sad ce on opet krenuti da proziva oko arena ratinga i povezati ga sa IRL, sto totalno nema veze jedno s drugim, sem u njegovoj WoW-om sprzenoj glavi.

Neki preozbiljno shvataju igru koja sluzi da ubije vreme, shvativsi je kao posao i ustvari cilj zivota. Ali neka, nek' uziva u tome, za par godina neko ce biti gospodin covek sa porodicom, poslom, a neko ce da se ceska po glavi kad bude 30-to godisnji nerd sa osnovnom skolom i 200 kila.

Edited by Gankaloth

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

@ xzor apsolutno netacno , to nije smisao world pvpa.I sad imas WG i sad se prave raidovi na gradove zbog achievmenta , crnog medveda itd skroz si promasio world pvp smisao.

Ne kazem da nisi u pravu, nego me cisto zanima kad si krenuo da igras wow ?

Jer od kad je izasao tbc nije se samo igrica mnogo promenila, nego se promenio smisao i znacaj reci.

Te reci su upravo znacilie to, a "cc" (to sam zaboravio da dodam) se u to vreme mnogo vise odnosilo na corpscam, danas se ne kaze vise primer "lets go cc some loliance".

Pretpostavio sam da sad vecina ljudi koriste "world pvp" umesto "out(open)door pvp" zato sto sam citao na nekim pvp video opisima na warcraftmovies da spominju "world pvp" a to je ustvari jedan lik koj gankuje randome.

Outdoor pvp (iliti ono sto danas zovu world pvp) nije umreo zato sto se ljudi i dalje rokaju u malim kolicinama uglavnom kod summoning stone-a.

Ja ne znam kako da nazovem stari wpvp, pre sam ga zvao jedno vreme "mass world pvp" ali to nema smisla, bitno je da to umrelo i da to ne postoji vise, a taj raid na grad danas nije isti kao pre, sada se ljudi samo zalecu na "boss"-a u raidu od minimum 5-6 ljudi, ubiju ga i odu, to nije pvp.

Pre su organizovali ogromni raidovi i corpscampovalo se po tudjem gradu ako isfarmujes suprotnu fakciju ispred grada, city bossevi su bili sekundarna stvar po kojoj se pisalo ako se ispisas po celom gradu prvo.

Mada koliko se je secam mi smo samo jednom korpskampovali sw a uglavnom smo silovali ispred IFa.

A WG je od 2-2,5 sati normalna zona u kojoj se retko ko rokne za to vreme, a do pola sata posle toga je BG, slicno kao i ostali jer ne moze da se udje kao i u svaku zonu, voze se vozila, dobijaju se markovi od kojih se kupuje gear, i posle je opet normalna zona kao i ostalie i sve tako u krug.

Racuna se kao "World pvp" samo kada je normalna zona a ne BG.

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

Definicija world pvp-a na Xavius serveru, dok blizzard nije uveo placenu migraciju pa da sviras kurcu sa servera na server. Ja i Hunter u silithus desert krenuli da farmamo ona 3 dela clotha da bi summonovali debila i lootovali mark, da bi posle summonovali, lorda. Svom srecom tu se stvore 5 kineza (EVO guild - poznat po tome sto ima preko 500+ Kineza http://www.wowwiki.com/Guild:E_V_O_%28Shattered_Hand_EU%29) koji summonuju lorda, i ja i hunter ih lepo sabijemo i ubijemo sami tog lorda koji je bio na 20% life :D

Posle toga mi nastavljamo farm, i vidis 15 evo membera salecu nas otpozadi :P Ok nije frx pozovem 3 grand marshala, popa i 2 warriora i sabijemo i tih 15 kineza. Krenemo mi da summonujemo ljude i nas 20 je bilo na njih 40. Posto smo ih pobedili svi srecni stanemo na jedno mesto i krenemo nazad za CC, gde u jednom momentu vidis 4 raida EVO memebera, gde je situracija bila sledeca, da se svi oni salete na nas ko stampedo. Naravno nista nisam video sta se desilo jer mi je FPS bio 1 i kad je sve bilo normalno za nekih 30 sekundi svi smo lezali mrtvi. Jebiga onda smo se lepo pokupili i kliknuli na HS.

Posle toga smo se sa istim cepali na ostrvu Isle of Dead, gde smo isli kao ceo guild da farmujemo meso za 25 stamine kako bi progresovali u naxxu, ali nista nismo uradili jer smo se dobrih sat vrmenea tukli sa EVO-m jer nismo mogli da ubijemo nijednog kripa.

E sad sve to ti danas sto hoces mozes da nadjes na Auction House, ne moras da prdnes da ides u neku dolinu za neki mats, niti moras peske, jer sve to uradis na fly mountu i nema jednostavno vise World PvP-a. Ovo sam ja smatrao World PvP-eom ;P Ili je to ono kad nije postojao Battleground uopste pa smo se cepali u Hillsbradu / Tarren Mill...

rofl podseti me prica na film Romper Stomper gde se par skinsa maklja sa coporom kineza.

Edited by Runja
Link to comment
Share on other sites

ja sada tvrdim da je warr klasa koja udara najjace i ima najvise defanzivnih abilitija da ne umre odma

ali bitno da dodje neki joximovic da mi kaze kako mogu da quitujem igru jer gledam samo arenu ili gear ljudi

zato sto on tako kaze da je najbolje

Ja sam rekao da bi PREPORUCIO. Ofc da necu ja da ti govorim sta da radis (niti sam se obracao direktno tebi bio).

Ja sam samo rekao zasto se slazem oko onog clanka gdje je onaj iz blizza objavio da je arena bila greska.

Ako si se osetio prozvanim zbog "Uostalom, ako igrate ovu igru samo da bi poredili svoj gear sa nekim noobom koji se okrece na strelice, quitujte odmah. ", onda jbg... ja i dalje stojim iza ovoga sto sam rekao.

Edited by joximovic
Da sam pameta sigurno bi bio neki dr mr pr i bio PISMEN a nebi zavrsio za mesara i klao svaki dan 2000svinja.
Link to comment
Share on other sites

ja, iako sam taj clanak samo preleteo na brzinu nisam bash detaljno citao, stekao utisak da oni kazu da je bila greska u nacinu na koji je arena ubachena u WoW a ne sama arena... tj da je greska samo zato sto nisu dizajnirali igru oko arene nego su je tutnuli unutra kad je dosao tbc

jelte moguce da gresim, posto se nisam bash udubljivao. al sam stekao utisak da je to pisac hteo da kaze :p

Edited by nebra
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...