Jump to content

Istorijske pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeste:)

ovi su opicili jednu salvu, onda smo dotrcali:)

Ne bas :)

Pocetak bitke su oznacili srpski topovi koji su ispucali svoju salvu kamenja po Turcima (i nista nisu uradili) pa je tek onda doslo do navedenog takmicenja u strelicarstvu. (Barcas - pisem sa Sarminog account-a)

Link to comment
Share on other sites

vidis, svakog dana se nauci nesto novo:)

intresting, aj mi daj izvore, posto sam ja stalno naletao na info da su ovi prvi opicili strelama i da su onda ovi odlucili da jurisaju.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

vidis, svakog dana se nauci nesto novo:)

intresting, aj mi daj izvore, posto sam ja stalno naletao na info da su ovi prvi opicili strelama i da su onda ovi odlucili da jurisaju.

npr. http://www.deremilitari.org/resources/articles/emmert.htm

Nisam kod kuce - mislim da tamo u bookmarkovima imam i dalje linkove.. Videcu da nadjem ako nisam pobrisao to kad sam reinstalirao masinu.

Link to comment
Share on other sites

ma jok, nego mi cudno, to mi ko ono "hokaido, honsu, sikoku i kjusu".

lupam, do pre dan bih izgubio pare da me neko smorio da se kladim dal ce vise ljudi da zna sedam sveckih cuda ili, npr, kad je bombardovan beograd...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

daki je pobedio:)...u pitanju je oznaka za cin feldmarsala, odnosno gensui u japanskoj vojsci...na dakijevoj slici je sugijama, jedan od svega nekoliko japanskih feldmarsala za vreme ww2...vecina ih je bila iz carske porodice, ili su cin dobili postuhmno...samo su sugijama, hata i terauchi dobili ovaj cin za vreme ww2...

http://en.wikipedia.org/wiki/Gensui_%28Imperial_Japanese_Army%29

btw, evo i jedne zanimljivosti vezane za terauchija koja pokazuje da su englezi lopine! :D

After leading the conquest of Southeast Asia, Terauchi established his headquarters in Singapore. Promoted to field marshal on 6 June 1943, he moved to the Philippines in May 1944. When this area came under threat, he retreated to Saigon in French Indochina. Upon hearing of the loss of Burma by Japan, he suffered a stroke on 10 May 1945.

Japanese forces, 680000 soldiers, in Southeast Asia were surrendered on his behalf in Singapore on 12 September 1945 by General Itagaki Seishiro. Terauchi personally surrendered to Lord Mountbatten on 30 November 1945 in Saigon and died of another stroke while in a prisoner of war camp in Malaya after the end of the war.

Terauchi surrendered his family heirloom wakizashi short sword to Lord Mountbatten in Saigon in 1945. The sword dates from 1413, and is now kept at Windsor Castle. It was almost the subject of a diplomatic incident in the mid-1980s, when the Queen Mother wanted to place it on prominent display during a dinner held for Crown Prince Naruhito of Japan. The Queen vetoed the idea.

His grave is at the Japanese Cemetery Park in Singapore.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

uf znam samo jednu :(

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

мислим после битке код Трафалгара?

Niste ni ti ni Kalimero ni blizu :)

Ako ne bude odgovora u skorije vreme, otkricu ga ja, tj. ono sto se danas smatra najprihvatljivijim obrazlozenjem nastanka tog znaka. Mali kuriozitet - u Nemackoj obrnuto pokazana dva prsta (okrenuta na dole) su ekvivalent nasem srednjaku.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...