Jump to content

Slike forumaša


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ako je ljubazan, ne pomeša porudžbine, nije nadrkan, ostaviću bakšiš, ako nije, jebiga, neću mu ostaviti ništa

dalje Mendži, bez ikakve uvrede, ali ne možeš da porediš poslove koji su 3-4 puta više plaćeni, pa neka budu i 15 puta, (kao Igorov), jer on čovek ima fakultet i radno iskustvo na ozbiljnijim poslovima i konobarisanje. Ko nije učio školu, trudio se i sl, ne znam šta očekuje, da bude konobar i ima 500e?

taj fazon skroz.Ali najgore je sto ti konobari koji imaju po 400-500 evra su obicno i najnadrkaniji jer misle da su uhvatili boga za kurac jer rade u nekom elitnom mestu,napasu mi se muda.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne moze to bas tako da se meri po zavrsenoj skoli. Mislim suludo je porediti profesije i njihovu placenost. Na neciju platu utice mnogo faktora. Mislim da strucna sprema dolazi najvise do izrazaja u drzavnim ustanovama. U privatnim nema pravila. Zasto neki konobar ne bi imao vecu platu od hirurga, ako kafic odlicno radi, a hirurg radi u dzavnoj bolnici? Hocu da kazem da ne vidim nacin da se odredi sta je najteze raditi, pa napraviti lista po kojoj ce za svaki posao postojati odredjena plata.

Recimo, postoji zanimljiv podatak da je simultano prevodjenje stresniji posao od posla rudara, a sada kada bih pitao bilo koga na svetu sta bi pre radio, kao prevodilac ili rudar, ne verujem da bi iko rekao da bi vise voleo da bude rudar.

Poenta price je u mogucnosti izbora. Hoces, hoces, neces, neces, niko te ne bije po usima i da je suludo pricati - on toliko ne zasluzuje.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

taj fazon skroz.Ali najgore je sto ti konobari koji imaju po 400-500 evra su obicno i najnadrkaniji jer misle da su uhvatili boga za kurac jer rade u nekom elitnom mestu,napasu mi se muda.

na h2o sam jednom narucio pivo,lik mi donosi a racun je bio fazon 270din... ja mu dam 300,kao da zaokruzimo i on me pogleda onako preko kurca i ni hvala ne kaze,samo ode. a ima mozda 40ak godina. matori,nadrndani,iskompleksirani konobar koji je navikao da mu cheda jovanovic ostavlja po 100eur baksisa. isti taj lik,sledeci put je radio u mistiku i zajebao nas na racunu,naplatio nam flasu koji nismo ni narucili i pravio se lud,dok nije dosao menadzer neki.

znaci takav mentol od konobara ne bi tebao ni da radi taj posao,ali eto,on ima baksis i platu kao 3 prosecne u srbiji,samo zato sto radi na tim fensi mestima.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Ja radim u trafiku , trecu smenu. Ne smem ni da kazem za koju sicu radim. Pre jedno mesec dana hteo lik da me izbode zbog baterije od 1.5v i ja treba da se smeshkam i da budem ljubazan pijanim ljudima koji kupuju uglavnom pivo i cigarete. Zamisli sad ovog na splavu cara sa 600 ljudi na veche gde svakom mora da titra hoce kaki-nece kaki. Razumem neljubaznost al ne opravdavam. Ako si fin sa mnom bicu i ja s tobom.

I do it backwards but I don't wake up...

Link to comment
Share on other sites

Ja radim u trafiku , trecu smenu. Ne smem ni da kazem za koju sicu radim. Pre jedno mesec dana hteo lik da me izbode zbog baterije od 1.5v i ja treba da se smeshkam i da budem ljubazan pijanim ljudima koji kupuju uglavnom pivo i cigarete. Zamisli sad ovog na splavu cara sa 600 ljudi na veche gde svakom mora da titra hoce kaki-nece kaki. Razumem neljubaznost al ne opravdavam. Ako si fin sa mnom bicu i ja s tobom.

slažem se sa ovim skroz, al mešaš babe i žabe. Tebi niko nikad neće ostaviti kusur, a njemu na splavu ili u kafiću hoće, i njemu se isplati da bude ljubazniji i sl. Ti ćeš najnormalnije da kažeš dobro veče, izvolte, doviđenja na trafici, i dobićeš kitu od bakšiša, dok će on za isto dobro da prođe.

Dalje grujo, ja ne poredim tebe koji praviš koktele i običnog kešu koji donosi kafu. Ovde npr u Central Baru onima koji prave koktele ako sedim za šankom uvek ostavim, jer mi nikad nisu napravili krš koktel, nevezano dal je bio ultra ljubazan ili ne. Ali kad mi neko donese kocu, koja nije hladna i koga boli kurac da se iscima da isprazni pikslu, onda ko ga jebe.

@Bole: obično se slažemo, ali sad ne mogu da se složim. Moja keva je doktor koji radi u državnoj službi, kako je onda ok da neki keša ima veću platu od nje? Nije ok da ni ja koji imam 3 godine radnog staža imam poprilično veću platu od nekog ko je npr doktor nauka iz transfuziologije, ili bilo koje druge grane medicine. Te fore kako nešto radi je bezveze, po toj logici bi bilo opravdano da neko u kladži ima 3 soma jer imaš pun kurac klinaca koji idu i uplaćuju tikete

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@Hajli

Ne pricam o tome sta je fer. Moja keva je lekar, znam ja vrlo dobro kolika joj je penzija, jednom recju, smesna. Ali nije u tome poenta.

Neko ce ceo zivot da radi ko stoka i zaradjuje malo i da kuka kako ima malo (nebitno sta radi). Neko ce da radi malo i da ima puno i idalje ce da kuka. Neko ce da radi malo i da ima malo i da ne kuka. Itd. Meni treba razuman odgovor na pitanje zasto neko ko je kesha ne bi trebalo da ima vecu platu od PHDa? Tako je bilo oduvek, to je trziste. Zasto bi mene (tebe) bilo sramota sto zaradjujem vise od caleta koji je profesor na stomatoloskom fakultetu?

Hocu da kazem da ima mnogo stvari koje uticu na neciju zaradu, a da je strucna sprema samo jedna od njih. Da ne govorim da mnogi ljudi ne rade posao za koji su skolovani, sta cemo sa njima na primer? Kako to da racunamo? Sta je sa sudijom vrhovnog suda? Ko je taj koji zasluzuje najvise novca? Mislim da je takva realnost dokle god novac figurira kao neophodnost.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...