Jump to content

RuR Fantasy Central Eternal


Lex

Recommended Posts

RuR Fantasy NBA 2017/18

The Truth

Rezultati 20. kola

Ugrinowtzi Peasants 9 - Windtalkers 2
Očekivano ubedljiva pobeda Peasantsa, 0,01 u A/T i bilo bi 10:1.

Bezanija Beerdrinker 6 - Shetachi 5
Velika borba i mala pobeda za Kelta, koji iz prikrajka vreba PO poziciju.

Blokemoni 3 - Otimači 7
Blokemoni su bili blizu, ali Otimači ipak dovoljno bolji.

Cerak Orange Wings 8 - Kaznitelji 3
Wingsi prilično ubedljivi protiv Kaznitelja.

DODIRNI MI KOLENA 2 - Kabladzhije 8
Yawn...

Žarkovo Tilth 5 - Preterano Skrnavi 6
Minimalna pobeda Skrnavih znači da Vića još nije i teoretski obezbedio PO.

Tabela posle 20. kola

fanta20.jpg.816b00cbd2a305d907017a60ceaf3930.jpg

Parovi 21. kola

Ugrinowtzi Peasants - Žarkovo Tilth
Žarkovu su neophodna dva poena da obezbedi PO, Ugrinowtzima što ubedljivija pobeda. Kvalitet je tu negde, ali Tilth ima više igrača na raspolaganju.

Bezanija Beerdrinker - Windtalkers
Konačno potencijalno lak matchup za Bežaniju, koja sa devetog mesta vreba PO poziciju.

Blokemoni - Shetachi
Težak posao za Blokemone koji su na samo pola boda od PO pozicije, a na kraju mogu da završe i kao deveti.

Cerak Orange Wings - Otimači
Dve prvoplasirane ekipe u poslednjem kolu odlučuju ko će sa prvog, a ko sa drugog mesta gledati prvu PO rundu.

DODIRNI MI KOLENA - Kaznitelji
Kaznitelji su u najboljoj poziciji da odbrane 6. mesto, osim ako Alen ne napravi čudo.

Kabladzhije - Preterano Skrnavi
Može li Mendži ligaški deo da završi pobedom i osvoji deseto mesto, ili će Skrnavi lagano odbraniti PO poziciju.

 

RuR VGM 17/18

vgm20.jpg.07fd833e18e288b98f20cd66e721d65f.jpg

Mesec dana do kraja, Savić nastavlja da diže prosek i rekord je sve izvesniji. Peasantsi će braniti drugo mesto od Obrve. Mixe planira da osvoji kotu 21 u sledećih par dana. Vića očekuje Kawhia da obezbedi četvrto mesto, a možda i napadne Lexa i Mixeta. Ali nije sigurno da mu neko od trojca Vlaja, Ulpy, Mendži zasmeta u tome. Kelt će biti osmi, a Deki i Alen će biti deveti i deseti po ukupnim poenima, a deseti i deveti po proseku.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

RuR Fantasy NBA 2017/18

The Truth

Rezultati 21. kola

Ugrinowtzi Peasants 4 - Žarkovo Tilth 7
Odličan meč u kom su obe ekipe obezbedile po četiri "standardne kategorije", međutim Žarkovo je bilo bolje u sve tri po procentima, što je na kraju odlučilo.

Bezanija Beerdrinker 8 - Windtalkers 2
Deki je završio regularnu sezonu u svom stilu, visokim porazima, ali Kelt to nije uspeo da iskoristi i uđe u top 6.

Blokemoni 2 - Shetachi 8
Shetachi su se fino zagrejali za PO, a Blokemoni su, možda i previsokim porazom, na kraju završili na tek devetom mestu.

Cerak Orange Wings 3 - Otimači 8
U generalnoj probi potencijalnog velikog finala Otimači su oteli prvo mesto, međutim ekipe nisu briljirale i obe čeka veliki posao u polufinalu.

DODIRNI MI KOLENA 3 - Kaznitelji 8
Alen je konačno namestio ekipu za celu nedelju, a Kaznitelji su prelomili gust duel aktivnošću u toku nedelje. Nadamo se da će ovo motivisati DODIRNI MI KOLENA da sledeće godine igra makar jednom nedeljno.

Kabladzhije 3 - Preterano Skrnavi 8
Razočaravajuć meč u kom su se ekipe maltene odmarale.

Tabela posle 21. kola

fanta21.jpg.e75ae1ddcdbcda7b438a4dc285aea19c.jpg

Parovi 1. runde PO-a

Otimači i Cerak Orange Wings odmaraju.

Shetachi - Kaznitelji
Prvo četvrtfinale obećava sjajnu borbu, pošto su Shetachi konstantno dobri čitave sezone, a Kaznitelji su lagano dizali formu kako im se sređivao zdravstveni bilten.

Preterano Skrnavi - Žarkovo Tilth
Ekipe su završile regularnu sezonu identičnim rezultatom, što obećava meč drugi četvrtfinalni meč neizvestan do poslednje statistike.

Bezanija Beerdrinker i Ugrinowtzi Peasants odmaraju.

Blokemoni - DODIRNI MI KOLENA
Utešno četvrtfinale u kom su Blokemoni favoriti, osim ako Alen ne namesti ekipu.

Windtalkers - Kabladzhije
Drugo utešno četvrtfinale bi mogao da bude zanimljiv susret između dve ekipe koje su možda mogle mnogo više.
 

RuR VGM 17/18

vgm21.jpg.07747f89ee7f21281c4d32936faa56a8.jpg

Vićsa trenutno ima rekordni prosek i ako nastavi ovako samo je pitanje koliko će ga dići. Lex se izdvaja na drugoj poziciji. Mixeta ubijaju povrede i moraće grčevito da brani treće mesto. Borba od četvrtog do sedmog mesta je u punom jeku. Poslednja tri mesta nastavljaju svojim tokom.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

RuR Fantasy NBA 2017/18

The Truth

Rezultati 1. runde PO-a

Shetachi 3 - Kaznitelji 8
Sjajan meč, čiju je ujednačenost prelomila sveopšta preciznost Kaznitelja, uz blagu pomoć 2,5 propuštene utakmice za Shetache.

Preterano Skrnavi 6 - Žarkovo Tilth 5
Još jedan sjajan četvrtfinalni meč, koji je završen još neizvesnijim rezultatom od prošlog. Kakvi dueli titana.


Blokemoni 3 - DODIRNI MI KOLENA 8
Alen je odlučio da se uteši i dobio je ovo utešno četvrtfinale protiv indisponiranog Ulpya.

Windtalkers 5 - Kabladzhije 6
Mendži je bio malo raspoloženiji Dekija i obezbedio je plasman između 7. i 10. mesta.


Parovi 2. runde PO-a

Cerak Orange Wings - Kaznitelji
Kaznitelji ulaze u meč kao favoriti, pre svega zbog povreda Duranta i Harrisa, ali Wingsi će se sigurno boriti do kraja.

Otimači - Preterano Skrnavi
Skrnavi su blagi favoriti u drugom polufinalu, pošto su Otimači ostali bez Stepha, a i CP3 je rovit. No, i ovde očekujemo borbu do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Shetachi - Žarkovo Tilth
Shetachi i Žarkovo će odlučiti o petom mestu.

Bezanija Beerdrinker - Kabladzhije
Ko će u meč za sedmo mesto, a ko u meč za deveto?

Ugrinowtzi Peasants - DODIRNI MI KOLENA
Ko će u meč za sedmo mesto, a ko u meč za deveto? (2. čin)

Blokemoni - Windtalkers
Windtalkersi i Blokemoni će odlučiti o 11. mestu.
 

RuR VGM 17/18

vgm22.jpg.6c27149fd60e8c54a25f29b51916fc54.jpg

Može li Savić preko 22,6? Mogu li Peasantsi preko 21,5? Hoće li Vića iskoristiti sve Mixetove povrede i uzeti bronzu? Ko će biti peti, a ko šesti? Može li Vlaja bolje od sedmog mesta? Da li će Deki ove nedelje ispucati sve utakmice?

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam par nekih liga sa divizijama, ništa to ne menja bitno.

Ali! Možemo da pokrenemo i H2H po divizijama, ali da bude keeper/dynasty sa istim pravilima kao standardna, samo da se prenose neki igrači (tipa tri igrača koji su ispod prve dve ili tri runde drafta) i da plasman u sezoni utiče na draft sledeće godine.

Možda bih standardnu ligu skratio na 10 igrača (izbacimo Dekija zbog Goberta ;) i Viću ofc zato što je toksičan i ubiće nam ligu kao što je ubio forum). Dodao još jedno bench mesto. Igrao bi se final four. Bez consolationa. Limit četiri utakmice po poziciji nedeljno, ali da može da se menja dnevno, zbog povreda. I završio bih sve 10 dana ranije. Ali nije sve to moguće postaviti u pravilima.

U VGM-u bih jedno BN mesto zamenio za IR. Ionako ga pola lige tako i koristi, a igrači bi bili nešto aktivniji na waiverima.

Za Roto još ne znam šta i kako, ali vredi probati. Mislim da sam igrao jednom jednu roto ligu, ali se ničega ne sećam. Jebeni alchajmer!

Očekujem da mohr igra, pošto je njegovo holističko razumevanje statistike dah svežine, a i da se Dule konačno vrati, pošto će u Nemačkoj imati dovoljno vremena da namešta ekipu redovno.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Kako bi kontrolisao te kipere koji su ispod prve dve ili tri runde?

Što se divizija tiče, samo ako se igraju 4 divizije (pa makar i po 3 ekipe u svakoj). Dve divizije nema nikakav značaj.

H2H trenutni ne bih menjao mnogo.

Roto varijantu nikad nisam igrao, ali why not :)

Imam ja aktivne ljude koji bi zamenili neaktivne, ako treba :P

Link to comment
Share on other sites

Po meni se kod podele na divizije samo forsira da sa nekim igraš više puta, što može na kraju da bude nefer.
Najbolje mi je dva puta svako sa svakim. Ali bilo bi super da ti napišeš neki argument zašto su divizije super... :D

Najjednostavnije kod keepera je zadržavati max tri igrača iz prošle sezone, ali da im se dodaje 2 na vrednost runde u kojoj su pokupljeni.
Dakle, uzeo sam Stepha u prvoj rundi = ne mogu da ga zadržim.
Uzeo sam Drummonda u četvrtoj rundi i hoću da ga zadržim = gubim pik 2. runde sledeće godine.
Čuvam Oladipa iz pete runde = gubim pik 3. runde.
Uzeo sam Donovana Mitchella sa FA liste i hoću da ga zadržim, gubim 9. pik sledeće godine (kao da sam ga birao u poslednjoj rundi).
Čuvam tri FA igrača, gubim pikove 7. 8. i 9. runde, a za dva FA igrača - 8. i 9.

Jedan igrač može maksimalno da bude tri godine za redom u jednoj ekipi.

Kod keepera je verovatno najbolje da se u sledećoj sezoni draftuje redosledom koji je suprotan plasmanu na kraju sezone, ali da neko ko je tankovao tako što nije nameštao ekipu nekoliko nedelja umesto pika prve runde dobije kao keepera neko đubre od igrača. Alen bi recimo imao tim sastavljen od igrača koji su ADP 500+.
Možda čak i da ne bude snake draft, nego da 12. tim prošle sezone bira prvi u svakoj rundi aktuelne sezone kako bi se snage što više izjednačile i kako bi svi bili kompetitivni.

Treba još i osmisliti kako da se vrednuje John Wall recimo, pošto si ga ti birao u drugoj rundi, a Mixe ga je pokupio sa FA. Njemu svakako ne može da vredi kao pik 9. runde, a opet... Možda i može. ;)

 

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lex said:

Po meni se kod podele na divizije samo forsira da sa nekim igraš više puta, što može na kraju da bude nefer.
Najbolje mi je dva puta svako sa svakim. Ali bilo bi super da ti napišeš neki argument zašto su divizije super... :D

Najjednostavnije kod keepera je zadržavati max tri igrača iz prošle sezone, ali da im se dodaje 2 na vrednost runde u kojoj su pokupljeni.
Dakle, uzeo sam Stepha u prvoj rundi = ne mogu da ga zadržim.
Uzeo sam Drummonda u četvrtoj rundi i hoću da ga zadržim = gubim pik 2. runde sledeće godine.
Čuvam Oladipa iz pete runde = gubim pik 3. runde.
Uzeo sam Donovana Mitchella sa FA liste i hoću da ga zadržim, gubim 9. pik sledeće godine (kao da sam ga birao u poslednjoj rundi).
Čuvam tri FA igrača, gubim pikove 7. 8. i 9. runde, a za dva FA igrača - 8. i 9.

Jedan igrač može maksimalno da bude tri godine za redom u jednoj ekipi.

Kod keepera je verovatno najbolje da se u sledećoj sezoni draftuje redosledom koji je suprotan plasmanu na kraju sezone, ali da neko ko je tankovao tako što nije nameštao ekipu nekoliko nedelja umesto pika prve runde dobije kao keepera neko đubre od igrača. Alen bi recimo imao tim sastavljen od igrača koji su ADP 500+.

Treba još i osmisliti kako da se vrednuje John Wall recimo, pošto si ga ti birao u drugoj rundi, a Mixe ga je pokupio sa FA. Njemu svakako ne može da vredi kao pik 9. runde, a opet... Možda i može. ;)

 

Svakako bi se igralo svako sa svakim po dva puta (ista pravila kao trenutni H2H), samo bi drugačiji bio sistem za PO. Pobednici divizija bi automatski bili 4 nosioca, a još 4 najbolje ekipe po skoru bi se ukrštale sa njima. Bez consolation igranja.

Da smo igrali keeper ligu, Mixe verovatno Zida ne bi pokupio sa FA liste :) Svakako ta pravila, ne bi trebalo da važe za ovu sad sezonu da se prenose na sledeću, već od one tamo. Pošto kao započinjemo neku novu dinastiju tek početkom sledeće sezone.

Lepo si ti to sve osmislio, al je meni komplikovano :D

Link to comment
Share on other sites

- divizije

I dalje si poklonio plasman u PO Mendžiju koji je bio u diviziji sa Dekijem i Alenom, a iz istog si izbacio sebe pošto si ti bio u diviziji sa Vlajom i Mixetom. :P

 

- keeper

Govorim o vrednovanju odličnog igrača koji je zbog povrede ostao na FA listi u nekom trenutku, a ne o tome da se ova liga pretvori u keeper. Wall je samo primer za potencijalne probleme u budućnosti. :) Može da bude i Butler recimo. Obojica su iz druge runde, pa svakako prvobitni GM ne bi mogao da ih zadrži.

Može primer da bude i Dennis Smith Jr. koji je biran u šestoj rundi, ali ga je vlasnik otpustio zato što je loš! A ja bih ga recimo zadržao umesto pika devete runde sledeće sezone.

Ovo je najjednostavnije vođenje keeper lige, pa ga ne bih baš nazvao komplikovanim, ali svakako bih mogao da ti objasnim podrobnije na sledećem pivu, kao i ostalim igračima, da budu spremni.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...