Jump to content

WPS WTF ?


Xerax

Recommended Posts

Imam probleme sa fps-om...Dakle...imam acerov lap top ACER ASPIRE 5520g koj ima amd turion 64x2 dual core procesor,nvidia 8600m GS grafiku,2gm rama (ugradio jos 1 znaci 3gb rama),windows xp sp3....Solidna konfiguracija za wow....

Problem je sto mi FPS varira od 160 do bukvalno 20....e sad nije to ona prica negde u sumi mi u fullu fps a kad dodjem u grad padne...nego stojim u isto mestu bilo gde i sa 160 padne na 20,pa se digne na 90,pa opet na 15,pa 120 na 30 i tok dok stojim u mestu....Probao sam i da stavim sve na low,stavio sam bio cak i wow na jedno jezgro da radi,imam onaj amd-ov dodatak za procesor sto pomaze malo,nemam nikakvih virusa,sveze formatiran hard,procesi su mi pogaseni skoro svi nebitni,v-sync ugasen,drajveri svi najnoviji.....

jedino sto primecujem je da mi malo gori pod prstima (znaci povecava se temperatura),ali opet i sa visokm temperaturom FPS i dalje varira... Jel ima neko nesto pametno da me posavetuje ? Ali molim vas da to nije ono NEMOJ DA IGRAS WOW i igrice na lap topu...al jbg moram jer sam stalno u pokretu i nisam cesto svojoj kuci....

Link to comment
Share on other sites

Eh, ja imam isti laptop, i igrao sam na njemu wow solidnih godinu dana.

Probaj da uninstaliras graficku i skines najnoviji drajver sa sajta. Ja sam iskljucio bio shadows i imao sam medium settings otprilike, i uglavnom mi je fps non-stop bio 30, a iskreno to je sasvim ok.

BTW kud acer... Ja ne mogu da prezalim sto nisam uzeo drugu marku laptopa :s

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

Ako nije zbog temperature onda mozda zbog programa koj rade u pozadini. Recimo ja kad sam imao kasperski pretbc, fps mi se setao gore dole. Kad mi se sad nesto updejtuje, onda fps padne skoro na 0 skoro.

Proveri temperatur, imas neke programe koj mozes da skines sa neta koj gledaju temperature nekih hardvera i rad kulera.

Meni je sve na minimumu, i neke stvari koje povecavaju preformanse su "shtiklirane".

Prosecan fps mi je oko 10 u northrendu i oko 20 u otlandu i azerotu, i lako se menja u zavisnosti od polozaja kamere. Recimo kad sam u Wintergrasp fortrestu, ako okrenem kameru ka instanci, imam 50 fps, a kad okrenem kameru ka ulazu, bez obzira dali je kapija srusena ili imam 10 fps.

A kad letim fly pathom od jednog mesta do drugog, ako okrenem kameru da gleda na gore u nebo onda imam 60 fps a ako gledam pravo, malo na dole onda imam 10 fps.

edit : typo

Edited by Xzor

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

e pa fora je sto se meni ne menja fps tako,nego na bukvalom istom mestu da gledam pravo varira mi opet FPS sa 120 na 10 i sa 10 opet na 120 i tako u krug...a od anti virusa koristim NOD32

Gledao sam sada temperaturu,posle paljenja lap topa i odma wow,10 minuta kasnije maximalna temperatura graficke je dostigla 86 stepeni,prvo jezgro 76,a drugo 81

Edited by Xerax
Link to comment
Share on other sites

Uzmi coolermasterov laptop bay, pravljen je od aluminijuma ima 2 fana koji duvaju sa donje strane, extra je stvar. Nisam siguran dal ga jos imaju ali bilo je u Pakomu.

A sto se tice laptopova, jebeno sve sam ih pootvarao , hp kako je dizajniran i cela struktura je kao da je sve nabacano bez posebnog rasporeda, i uzhasan kvalitet, Dell je mama samo sto je skup.

Link to comment
Share on other sites

Nisam jel traze jebenih 6000 za servisiranje...

Gledali su ga danas neki ljudi iz IT-a kod mene danas i stvarno je nejasan problem,kuler se vrti kako treba,izduvali smo ga pod kompresorom,ali i dalje je ista prica,pregreva se sve nenormalnom brzinom.

Kolika je cena tog cuda coolermasterovog? I kako to funkcionise?

Link to comment
Share on other sites

probaj ovako

http://img193.imageshack.us/img193/7351/ololc.jpg

samo sa lap topom ;)

A moze da se desi posto je meni komp god dana radio pod 81stepen da ti se malo istopio procesor >.> zbog toga ja igram u igraonici lol

Edited by Brzy

______________________________________________________________

Heaven Doesn't Want Me, And Hell Is Afraid Il Take Over...

Link to comment
Share on other sites

Uzmi coolermasterov laptop bay, pravljen je od aluminijuma ima 2 fana koji duvaju sa donje strane, extra je stvar. Nisam siguran dal ga jos imaju ali bilo je u Pakomu.

A sto se tice laptopova, jebeno sve sam ih pootvarao , hp kako je dizajniran i cela struktura je kao da je sve nabacano bez posebnog rasporeda, i uzhasan kvalitet, Dell je mama samo sto je skup.

Nisi svestan kakvu si glupost napisao :D

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

Pa evo, Dell, govno nad govnima :) maticne ploce su katastrofalnog kvaliteta.. konfiguracije koje mi imamo u firmi izdrzavaju jedva, mogu da kazem bar nekoliko modela koji su uzasni i koje ne treba posedovati.. Radim sa njima preko 2 godine i znam kako se ponasaju bar 3 Della u nedelju dana stignu na servis.

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

Pa evo, Dell, govno nad govnima :) maticne ploce su katastrofalnog kvaliteta.. konfiguracije koje mi imamo u firmi izdrzavaju jedva, mogu da kazem bar nekoliko modela koji su uzasni i koje ne treba posedovati.. Radim sa njima preko 2 godine i znam kako se ponasaju bar 3 Della u nedelju dana stignu na servis.

Pazi sad ovo, radim sa skoro svim markama vec jako dugo, servisiramo ih sve i relativno medju nama stoji zajednicko misljenje da dell ima najbolji kvalitet, radimo sa hp/asus/acer/msi, sa njima sam poredio IBM nisam pipnuo, a ni Sony.

Po cemu su maticne ploce katastrofa daj obrazlozi? Sto se tice losih modela svaki proizvodjac ima lose modele, ne treba suditi celoj marki prema tome. Sto se tice reklamacija, sve nam je stizalo sem dell-a, kad se on proda siguran sam da ce musterija biti zadovoljna.

Edited by Kshaja
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...