Jump to content

Transformers 2


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brate, jel vam svima Majkl Bej isprao mozgove, ili još imate 6 godina:

http://my.spill.com/profiles/blogs/transfo...venge-of-the-56

Odslusao sam ceo klip. Za 90% stvari su u pravu. Jeste previse akcije ima, jeste nema neke radnje, jeste neke fore su glupe,iako su se ljudi u bioskopu smejali na njih. Zapravo ljudi su se smejali na svaku odvalu, ali sta iz toga da zakljucim? Da su ljudi koji gledaju film gluplji od ovih koji ga komentarisu? Jednostavno je takva situacija u bioskopu. Kazu da je moglo mnogo bolje, tacno je, ali kad bi neko drugi rezirao film. Film nije ispunio ocekivanja pa sta, kao da se to prvi put dogadja u filmskoj industriji. Da li zalim sto sam ga odgledao? Nikako. Film mi je pruzio dobru zabavu sa tim akcionim scenama ma koliko besmislene one bile.

Problem je sto je ljudima lestvica za filmove nesto visa nego ranije. Svi zele da gledaju kvalitetne filmove i da imaju pametne diskusije o njima. Zasto to ocekujete od svakog filma?

Link to comment
Share on other sites

Odslusao sam ceo klip. Za 90% stvari su u pravu. Jeste previse akcije ima, jeste nema neke radnje, jeste neke fore su glupe,iako su se ljudi u bioskopu smejali na njih. Zapravo ljudi su se smejali na svaku odvalu, ali sta iz toga da zakljucim? Da su ljudi koji gledaju film gluplji od ovih koji ga komentarisu? Jednostavno je takva situacija u bioskopu. Kazu da je moglo mnogo bolje, tacno je, ali kad bi neko drugi rezirao film. Film nije ispunio ocekivanja pa sta, kao da se to prvi put dogadja u filmskoj industriji. Da li zalim sto sam ga odgledao? Nikako. Film mi je pruzio dobru zabavu sa tim akcionim scenama ma koliko besmislene one bile.

Problem je sto je ljudima lestvica za filmove nesto visa nego ranije. Svi zele da gledaju kvalitetne filmove i da imaju pametne diskusije o njima. Zasto to ocekujete od svakog filma?

Brate, jel vam pokondiranost isprala mozgove, ili ste doshli sa sela? @Pipboy.

Shto reche Gizmoo, film je upravo uradio shta i treba...on APSOLUTNO nishta vishe ne treba da bude. Posle 2 minuta sam ugasio onaj audio chim sam video da su dva izlozena majmuna sa 2 razreda osnovne koji misle da su mnogo kul shto shatro intelektualno prichaju o filmu. Aka POKONDIRANA TIKVA. Misle ljudi da su sad kao pametni i to a ispadaju smeshno.

To bi bilo ko da isto to prichaju o Rambu. Mislim alo bre. ALO BRE. TRANSFORMERSI. GLUP FILM. AKCIJA. TACHKA. Ako idem da gledam transfermerse otishao sam da odmorim mozak, ne da razmishljam o filmu i da gledam sharenilo kako se menja i slusham eksplozije...o chemu mi prichamo.

Prvi deo je bio njesra, shto brate Spilebergovi transofrmersi se pojavljuju u zadnjih 10 minuta. Ono pre toga je brate neki kurac epskog faila da naprave od transformersa neku dubinu. Ako tju da gledam dubinu tju da odem da gledam Rat i Mir.

I sad su oni kao ispali kul shto su rekli...da je glup film glup...da je akcioni film akcioni...da je CGI film CGI...BRAVO, sad mi reci neshto shto ne znam. Kolko su me iznervirala ona dva majmuna retardirana imbecila pokondirana shto su doshli sa sela i sad glupi amerikanci misle da su oni kul poshto su kao prozreli ono shto mi svi znamo.

Popcorn film, je popcorn film.

Napomena, film tju tek gledati da vidm dal zapravo jeste 70% UBER MEGA GIGA CGI AKCIJE. Ako jeste FULL SUCCESS, ako je ishta manje onda je isto govno drugo pakovanje prvog dela. Koji mozhe da se svidi samo fanovima, a ne i nama shirokim naradonim masama.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da kazem, meni nisu jasni fanovi Transformersa - ako se gleda crtani, u njemu nema neke super priche i humor je blago recheno "chudan". Ali ni pricha ni humor nisu bili to zbog chega se gledao taj crtani. Veliki roboti koji se transformishu u sve i svashta, rokaju se laserima i govore glasovima iz sintezatora to je bio trip. Transformers 2 je bukvalno prenesen crtani na velko platno i zato je po meni vrh film.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, transformersi kojima landaraju jaja, stereotipni nigger roboti iz bloka koji su nepismeni i imaju zlatne zube i gremlin transformers koji naskače na Megan Fox jer je "hot" riba, a sve to izmazano Bejovim izdrkom, napadnim koketiranjem sa američkom vojskom (u jednoj sceni jedan od Deseptikona uzvikne "džihad"!!!) i sopstvenim uneverzumom u kojem vladaju neki sasvim drugačiji zakoni fizike i realnosti, that's where I just draw the line, that's all.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Tj. hocesh da kazesh da je to vishe retardirano od "Rodger-dodger Optimus Prime", cmon...

Ovo shto prichaju za "Jihad" ja nisam chuo u filmu, scena gde "gremlin transformers" skache na Megan Fox je u principu smeshna (bash zbog toga shto je totalno nelogichna), jaja Devastatora su dve one kugle shto rushe zgradu (ima ih na gradjevinskoj tehnici) tako da su u principu na mestu :), zlatni zubi Skidsa i Mudflapa su zapravo Chevrolet znak itd...

Kao shto rekoh, ovaj film ne pretenduje na zvanje ozbiljnog filma, a kao zabava je odlichan.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

nisam gledao film i sumnjam da tju gledati u bioskopu, ali ovo

Sorry, transformersi kojima landaraju jaja, stereotipni nigger roboti iz bloka koji su nepismeni i imaju zlatne zube i gremlin transformers koji naskače na Megan Fox jer je "hot" riba, a sve to izmazano Bejovim izdrkom, napadnim koketiranjem sa američkom vojskom (u jednoj sceni jedan od Deseptikona uzvikne "džihad"!!!) i sopstvenim uneverzumom u kojem vladaju neki sasvim drugačiji zakoni fizike i realnosti, that's where I just draw the line, that's all.

je mega rofl [roflmao] prevazishli su prvi deo gde se roboti kriju u dvorishtu da ih ne vidi keva [roflmao]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

jednostavno, neki ljudi traze od filma zabavu, ladjenje mozga, odvale i dobre ribe, takav sam i ja

boli mene uvo da ja gledam neko sranje koje ce mi kenjati o zivotu o znacenju zivota o nekim mracnim uglovima duse itd.

film je zabava, da sam hteo da filozofiram upisao bih filozofiju :D :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Taj rad, ako zelim da gledam neshto ozbiljno gledacu neki film ala Silence of the lambs ili Godfather, a ako zelim da se odmorim od svakodnevnog sranja odgledam lepo Transformerse, nasmejem se i zaboravim sve probleme ovog jebenog sveta u tih 2,5 sata.

Ako zelite da gledate zaista losh film, onda pogledajte Streetfighter: Legend of Chun Li i Dragonball Evolution [:D] To su bili ti pokushaji napraviti ozbiljan film od neozbiljne teme.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, transformersi kojima landaraju jaja, stereotipni nigger roboti iz bloka koji su nepismeni i imaju zlatne zube i gremlin transformers koji naskače na Megan Fox jer je "hot" riba, a sve to izmazano Bejovim izdrkom, napadnim koketiranjem sa američkom vojskom (u jednoj sceni jedan od Deseptikona uzvikne "džihad"!!!) i sopstvenim uneverzumom u kojem vladaju neki sasvim drugačiji zakoni fizike i realnosti, that's where I just draw the line, that's all.

Pa ovo zvuci genijalno [jupi]

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Sorry, transformersi kojima landaraju jaja, stereotipni nigger roboti iz bloka koji su nepismeni i imaju zlatne zube i gremlin transformers koji naskače na Megan Fox jer je "hot" riba, a sve to izmazano Bejovim izdrkom, napadnim koketiranjem sa američkom vojskom (u jednoj sceni jedan od Deseptikona uzvikne "džihad"!!!) i sopstvenim uneverzumom u kojem vladaju neki sasvim drugačiji zakoni fizike i realnosti, that's where I just draw the line, that's all.

hahaha kakav pwn \o/

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Lepo je Majkl Bej rekao da nece vise raditi filmove ovog tipa (bar ne u skorijoj buducnosti) jer mu se smucilo da ga kritika nabija na noz. Moze da se kaze "Sta me zabole kada uzima milione", ali nije poenta u tome, poenta je u industriji. Ne secam se kada sam gledao vrhunski film a da nije iz nezavisne produkcije, jednostavno toga vise nema. Isto se desava i kod video igara. Ali da ne shirim pricu. Ispada kao da je Majkl Bej los reziser, a jedino sto pouzdano za njega mozemo da kazemo je da je vrhunski reziser akcionih filmova. Zanr akcionih filmova nije zanr koji nudi sadrzaj. Na sve to i ovo sta je rekao Srba, mislim fanovi Transformersa, pazi molim te, ajde covek da shvati fanove Star Treka ili Star Warsa, ali Transformersi, pa nismo deca majku mu.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

El se ti to šališ, Majkl Bej vrhunski režiser akcionih filmova. Trust me, kad bi imao toliko para, najbolje timove za specijalne efekte i toliku (US Army) logistiku, svako sa ovog foruma bi bio u stanju da snimi bolju akciju.

Žanr akcionih filmova ne nudi sadržaj, odnosno ne može da nudi sadržaj? Youre kidding, right.

Evo, bez mnogo filozofije, uzmemo recimo za primer film Robocop (može i drugi deo). Na prvi pogled, sjajan akcioni film, robot policajac ide unaokolo, targetuje neprijatelje svojim vizirom i oduvava ih sve u šesnaest. Neko bi rekao, sjajna, eksplozivna i besmislena akcija? Da, ali ako malo zagrabeš, vidiš da je Robocop, pored toga, mnogo više od obične akcije, tu je satirično-kritični osvrt na potrošačko društvo u Americi, začetak zlih korporacija sa tendencijom kontrole države i njenih aparata (pre svega policije i vojske) koja se ne libi da enlistuje ni najgori kriminalni šljam da bi stvarala haos iz kojeg bi izlazila kao pobednik, ispiranje mozga putem TV vesti koji oblikuju realnost, pa vlasti koje prave dilove sa narko dilerima, pa još svašta nešto. Ako iz Robocopa isečeš sve akcione i scene sa specijalnim efektima, tu i dalje ostaje puno toga što je uživanje gledati. A to isto se ne može reći za Transformerse 2, ni pod razno.

Ne kažem da akcioni film treba da ima filozofsko razglabanje o smislu života niti išta slično, ali bar treba da se osteti trud autora da sve to uobliče u neku smislenu priču, razvoj i redosled događaja, koliko toliko realne postavke stvari u univerzumu datog filma, zanimljive i dobro razvijene likove i njihove motive, kvalitetne dijaloge, režiju i šta još sve ne. Sve ono što T2 nema ni iz daleka, niti se bar pretvara da ima.

Majkl Bej je "režiser" seljačina, koji hvata na galamu i silu i u tome očigledno ima uspeha. Ceo njegov opus kao da je namenjen polupijanim članovima Afla Tau Omega Sigma bratstatva po američkim koledžima, koji uživaju u šarenim eksplozijama i besmislenim scenama bez ikakvog smislenog konteksta.

I to je potpuno cool, i ja volim da odgledam kvalitetno rokanje i top notch efekte, makar i bez mnogo smisla, ali reći da je Majkl Bej dobar režiser i da su Transformersi 2 dobar film je van pameti.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ne kazem da je Bay dobar reziser, ali mi je Transformers 2 dobar film zato shto mi daje ono shto i ochekujem od ovog filma, ono shto sam ochekivao od crtana Transformers u svoje vreme. Ovaj film me podseca o svemu za shta sam voleo Transformerse i necu imati nikakvih problema da ga pokazem svom klincu kada bude imao 7 godina, isto kao shto je mene cale vodio na Star Wars ep. IV kada sam imao toliko godina. Robocop je vrhunski film i Verhoven je car chovek, ali necu zeleti da dete vidi taj film bar dok ne bude imao 13-14 godina...

Transformersi me podsecaju na filmove iz '80-ih kada je sve bilo malo shashavo + borbe robota koje su zaista odradjene vrhunski i koje sam chekao tako dugo da vidim na velikom ekranu. Borba dobra i zla, Optimus vs Megatron, sve je na dlanu i jasno kao dan.

E sad, ako to vredja nekog, to je po meni njegov problem.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

@Pip

Prvo ja sam rekao da je MB vrhunski reziser akcionih filmova, a ne dobar, a onda sam rekao sta su akcioni filmovi za mene. Ukoliko se ne slazes to je sasvim ok.

Robokap film necu ni da komentarisem, ali zasto ne bih Terminatora? Dakle, prica filma Terminator i njegovih nastavaka je miljama ispred Transformersa, a prica je ok. Terminator je akcioni film. Sadrzaj koji on nudi je sekundaran u odnosu na akciju, jer kada bismo, kako to ti kazes, izbacili akciju, film bi trajao 5 minuta. I ovde pricam o drugom delu koji ima najvise "dubokih" momenata (mada je prvi za mene najbolji bas zbog toga sto je najdosledniji).

Dzejm Kameron je odlican primer rezisera koji pravi vrhunsku akciju. Svi njegovi filmovi imaju najnoviji CGI i efekte uopste, koji se koriste u regularnoj produkciji tek godinama kasnije. Medjutim, Alien 2 je cist akcioni film, svetlosnim godinama iza prvog dela po prici. Alien 2 je vrhunski akcioni film. To vazi i za True Lies i za Terminatora 1 i 2.

Dakle, dok ne vidimo sta Majk Bej ume da napravi osim akcije, mi jedino sta mozemo da kazemo je - Majkl Bej je vrhunski reziser akcionih filmova.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Pip, uzmi pogledaj Transformerse (originalni crtani). Evo, naprimer, epizoda "S.O.S. Dinobots" - toliko je to debilan scenario, prosto je neverovatno da je to neko gledao (ukratko - Autoboti su reshili da naprave Dinobote zato shto su videli ostatke dinosaurusa, pa su ih napravili da budu glupi, pa su ovi napravili sranje itd.). Ali taj crtani se gledao i isti ti takozvani "Transformers fanovi" koji su gledali taj crtani sada pljuju film. Gde je tu logika?!?

Ah da, "Me, Grimlock, not "nice dino." ME BASH BRAINS."

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...