Jump to content

Učenik tuče profesorku


Recommended Posts

srednja i fakultet nisu obavezni, ako ti se ne svidja ne morash da idesh i tachka. eto i na zapadu neki su kao ti kukali "netju da igram po pravilima, netju, netju" pa su za njih izmislili homeschooling i gotovo. ti si doshao tamo zbog znanja koje je olicheno u tom profesoru i tachka. niko te nije primorao da ti budesh tamo, znachi, da, uchionica jeste njegov dvorac, domain. to shto ti isto kao i dulio imash problema sa autoritetima je tvoj problem i tvog rebel tripa.

Poenta, u potpunosti se slazem sa ovim.

I koliki god drkas profan da ispadne (da uzmemo sad za primer da mu je zakljucila 1, a znao je za 6, nije mu dala da vidi ocenu, rekla da je ruzan i da smrdi) apsolutno nemas pravo da ga maltretiras, a jos manje da udaris. Postoje mehanizmi kojima se ovo resava, a batine nisu jedan od njih. Najprimitivniji moguci oblik ponasanja u veku u kome zivimo je vandalizam i njime se nista ne postize.

Sto se autoriteta tice, postoje 2 vrste autoriteta (moje misljenje): autoritet znanja i autoritet zvanja.

Recimo fabrika, sef - nadjredjeni je autoritet zvanja (jer ti je sef), dok recimo neki radnik koji je uber smart, zna posao do krajnjih granica i jos je i inteligentan, pametan ce biti postovan jer je autoritet znanja. Takodje, sef moze imati autoritet znanja i tada ce ga postovati do kraja, ali ako nema, ako se vidi da je neki hahar, masa ce ga ismevati (naravno, iza ledja).

Edit:

Kako bi svi pevali drugaciju pesmu da im je ovo keva. I da ti dodje taj mali i kaze "E keva ti je drkos najveci, bas je ono zao profesor", rekli bi "Aha, onda ok, u pravu si. Dobar si ti mali, necu te ostaviti na intezivnoj".

Edited by lakjgvsmlkhvlsmekhgmlsergm
Link to comment
Share on other sites

Pa ne brate nisam ja dosao da mi profesor prenese neko svoje licno jebeno sensei znanje vec znanje ustoliceno godinama i po programu ministarstva za prosvetu, a i po pravilima ministarstva. Koliko profesora postuje to za pocetak? Nije to njihov dvorac, oni dolaze da rade u taj tudji dvorac.

Nije to moje vidjenje stvari, to je po zakonu tako. Znaci profesor mora da se drzi gradiva propisanog od strane ministarstva. Isto tako mora da se pridrzava pravila. Nije skolovanje obavezno ali nije ni njemu posao bogom dan.

ne nego tje da ti prenese perino znanje. shta prichash ti.

naravno da postoji okvir propisan od strane ministarstva, al uchitelj/profesor je chovek i tu dolaze do izrazhaja individualni kvaliteti njega/nje kao uchitelja/profesora, zashto ? zato shto nije robot! ili ja nisam upoznat da postoji lik koji se zove Ministarko Prosvetarovitj ?

pricha o dvorcu/domainu me je vishe smorila. evo ti josh jedna paralela. u vojsci imash generala.

ti spavash u kasarni. svaka soba ima svog desetara/stariji vodnik (valjda je taj chin). za tebe je zlatna shta ti desetar kazhe. taj desetar ne poseduje tu sobu u kojoj spavash niti poligon gde se postrojavash. ne seri vishe molim te muka mi je koliko si bandoglav.

pff bas me interesuje po kom clanu zakona

obzirom da je rec o lakim telesnim povredama ako i one postoje

a to se resava samo privatnom tuzbom

sud i policija uvek u sluzbi politike i dalje...

protiv malog je podnesena disciplinska i krivichna

protiv babe je podnesena disciplinska

mada ko da je bitno, kroz 2-3 dana bitje pojeo vuk magarca i dovidjenja. kakva zemlja takvo sudstvo.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ne nego tje da ti prenese perino znanje. shta prichash ti.

naravno da postoji okvir propisan od strane ministarstva, al uchitelj/profesor je chovek i tu dolaze do izrazhaja individualni kvaliteti njega/nje kao uchitelja/profesora, zashto ? zato shto nije robot! ili ja nisam upoznat da postoji lik koji se zove Ministarko Prosvetarovitj ?

pricha o dvorcu/domainu me je vishe smorila. evo ti josh jedna paralela. u vojsci imash generala.

ti spavash u kasarni. svaka soba ima svog desetara/stariji vodnik (valjda je taj chin). za tebe je zlatna shta ti desetar kazhe. taj desetar ne poseduje tu sobu u kojoj spavash niti poligon gde se postrojavash. ne seri vishe molim te muka mi je koliko si bandoglav.

protiv malog je podnesena disciplinska i krivichna

protiv babe je podnesena disciplinska

mada ko da je bitno, kroz 2-3 dana bitje pojeo vuk magarca i dovidjenja. kakva zemlja takvo sudstvo.

Profesora je neko obucio da prenese to znanje, kao sto je instruktora voznje neko obucio i isto kao sto instruktor voznje nema pravo da se izdrkava i mora da ti prenese tacno ono sto su propisali za polaganje voznje isto tako mora i profesor u skoli. Ljudi misle da je skola jebeno bogom dana ali ona se placa, kod nas kroz porez, negde drugo direktno ali se placa i od toga ide njegova plata i on ima da je zasluzi, a ne da se izdrkava.

Paralela sa vojskom ti je jos retardiranija, to je vojska i funckionise po drugim principima ... ovo je skola i funckionise po principima firme. Ja bandoglav, a ti poredis skolu sa vojskom ... joj zivote ... Mozda bi trebalo da odes u vojnu skolu, kontam prijalo bi ti.

PS: Da kad si vec pomenuo profesori prenose znanje nekog tamo "pere" koji je napisao to sto oni predaju. Ne zelim ni da pocinjem da nabrajam profesore koji nisu znali da zucnu o svom predmetu van svog gradiva ... profesorka fizike u srednjoj je kad smo radili baterije na pitanje kako funkcionise baterija na punjenje rekla da to ne postoji ...

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Profesora je neko obucio da prenese to znanje, kao sto je instruktora voznje neko obucio i isto kao sto instruktor voznje nema pravo da se izdrkava i mora da ti prenese tacno ono sto su propisali za polaganje voznje isto tako mora i profesor u skoli. Ljudi misle da je skola jebeno bogom dana ali ona se placa, kod nas kroz porez, negde drugo direktno ali se placa i od toga ide njegova plata i on ima da je zasluzi, a ne da se izdrkava.

[roflmao]

A odakle tebi, zivota ti, spika da profesori ne predaju po knjizi i kakve to ima veze sa ovom bakicom?

Link to comment
Share on other sites

Rekoh nauci da citas retarde ... a fak onda ni ovo ne mozes da procitas ... al ajd

Maud je rekao da je jedna igra profesor-ucenik gde je profa bog i druga profesor-direktor/ministarstvo i onda smo usli u objasnjavanje da nije jer i u prvoj igri profesor mora da radi po pravilima ministarstva u svakom pogledu te nema neku svoju umetnicku slobodu da predaje sta hoce i da se ophodi prema deci kako hoce ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Nisi ga razumeo dobro. Profa je bog u toj ucionici, koliko god ga ne voleo, moras ga postovati i slusati. Nije rekao da moze da se ophodi kako hoce ili da predaje sta hoce. Niti sam se u zivotu susreo sa profesorom koji se ophodi kako hoce. A imao sam ih gomilu, izmedju ostalog, jer sam preskakao razred i u obrazovnom sistemu sam vec 14 godina. I naravno, profe daju licni pecat neki propratnim spikama za gradivo, kao i anegdotama i sl, a da ponovim, bog je sto se tice autoriteta jer je tu zaduzen da brine o njihovom obrazovanju, bezbednosti i vaspitanju.

Link to comment
Share on other sites

Kako bi svi pevali drugaciju pesmu da im je ovo keva.

koji si ti...ne znam sta...ti nisi covek jebes mi sve...

pa jebem mu oca, naravno da bi pevali drugaciju pesmu, jebote, jebote, jebote, jebote, jebote, jebote

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pravi autoritet se ne dobija, zasluzuje se.

Tako je, autoritet znanja. Ali ako ga profa nema, opet ga moras postovati, jer on je profa dok god je na tom radnom mestu. Ako ne zna to sto predaje, peticija, zalbe pa ce biti smenjen, dotle ga postuj. Ako ni zbog cega drugog, stariji je od tebe i tu je zbog tebe.

koji si ti...ne znam sta...ti nisi covek jebes mi sve...

pa jebem mu oca, naravno da bi pevali drugaciju pesmu, jebote, jebote, jebote, jebote, jebote, jebote

Samo ocu da kazem da ne postoji nacin da opravdas klinju, pa da mu je pre toga sela na glavu i prdnula zvonka.

Edited by lakjgvsmlkhvlsmekhgmlsergm
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...