Jump to content

Crna Reka


Recommended Posts

да, ови који бију из задовољства су за принудни рад, лопата па правац канали у Војводини.

ко обично стигне тамо ионако је углавном на дну. не виде они никад ништа, опет криве све друге за своје пиздованство.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

sto vas dovodi do onog sto sam ja rekao, a to je da one batine sa snimka u crnoj reci ne sluze nicemu osim drkanju kurca onih batica i gosn nadzornika. da mene neko onako ispegla, ne bi mi bilo prijatno, ali ne bih promenio bukvalno nista kod sebe zbog toga jer su ono smesne batine za matore konje. da ne pominjem da su to teski narkosi koji kriziraju i ko zna sta jos.

igi:

brate, citaj zagradu, pricali smo valjda o normalnom nabadanju, dodje cale i lupi ti tri samara i ti si se sad pokajo/promenio, sta god. jesi kurac. trebalo bi da ti polomi ruku i nogu, pa da se eventualno zamislis. a to bi stvarno bilo kretenski od njega, valjda se tu slazemo. tako da, batine jok u crnoj reci. a sto se tice zapisavanja koje je drale pomenuo, da, mislim da je nesto tako i delotvornije i blaze po psidzu od prebijanja ruku i nogu (posto udaranje lopatom u guzu i kvazi nabadanje u vilicu ne vidim da moze da bude nesto delotvorno).

jebote drasko, sad vec kenjas i trolujes. postoje razliciti tipovi ljudi, jebote, prosto ne zelim da verujem da si toliki car od deset godina:( neki ljudi su labilni, emotivni, melanholicni, depresivni, ne umeju da se vataju sa stvarima, drugi opet manje, trece boli kurac za sve, cetvrti su jaki i ne gube volju sta god da im se desi. kolko vidim ti bi u spartu, pa ako se rodi kilavo dete, bacamo u provaliju. to je, da izvinis, kretenski. to ko da kazes samoubice su picke. ne moze zdrav prav lik da se ubije. ne mozes da se ubijes zato sto si picka vec zato sto si prsnut.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

добро, Дулио, шта радити са команом који је донео дрогу у рехабилитациони центар, који је претукао некога?

самица? изгладњивање? неко шиканирање и јавно понижење?

каква казна?

шта је то што је довољно застрашујуће да то не понови а што не уништава људско достојанство?

опет, да ли комани имају људског достојанства или их треба третирати као животиње?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

znam ja o chemu ste prichali. u svakom slucaju batine jedino imaju efekata sa decom do 5,6 godina kada sa njima ne mozesh da prichash i to samo u krajnjem slucaju. ne zato sto ne valja decu biti i prekoravati, nego sto batine veoma brzo izbegnu na vrednosti precestom upotrebom pogotovo ako detetu nije jasno zasto ga neko bije.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

jebote drasko, sad vec kenjas i trolujes. postoje razliciti tipovi ljudi, jebote, prosto ne zelim da verujem da si toliki car od deset godina:( neki ljudi su labilni, emotivni, melanholicni, depresivni, ne umeju da se vataju sa stvarima, drugi opet manje, trece boli kurac za sve, cetvrti su jaki i ne gube volju sta god da im se desi. kolko vidim ti bi u spartu, pa ako se rodi kilavo dete, bacamo u provaliju. to je, da izvinis, kretenski. to ko da kazes samoubice su picke. ne moze zdrav prav lik da se ubije. ne mozes da se ubijes zato sto si picka vec zato sto si prsnut.

самоубице су још веће пичке од комана.

све стоји што причаш, само људска слабост води у зло по самог појединца и по његову околину. како треба да се поставимо према слабости? да је правдамо или презиремо и осуђујемо?

зајеби то за Спарту, то је било пре 2500 година. ја овде све време причам да наркомане треба извући кад држава већ није одрадила превентиву. где сам рекао "метак у чело пичкама"?

него се овде расправља како јадни наркомани не треба да добију по дупету. можеш мислити...

znam ja o chemu ste prichali. u svakom slucaju batine jedino imaju efekata sa decom do 5,6 godina kada sa njima ne mozesh da prichash i to samo u krajnjem slucaju. ne zato sto ne valja decu biti i prekoravati, nego sto batine veoma brzo izbegnu na vrednosti precestom upotrebom pogotovo ako detetu nije jasno zasto ga neko bije.

о томе сам већ писао пре неколико страна, слажемо се.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

otkud ja znam, nisam kompetentan za tako nesto.

ovo za tretiranje, zanima me sta ti definises kao narkomana. mislim da za one koji su skroz prsli, treba lepo pitati najblizu porodicu za sve odluke koje se ticu njih, pod jedan. znaci, da, mislim da nisu dovoljno zdravi, svesni, sta god da moze da se racuna na njih kao na neke normalne ljude. medjutim, ova izjava

кроз какве су праве муке људи прлазили, па су сачували и памет и здравље и љубав и веселост и доброту. за комане немам разумевања, а за оне који их правдају још мање.

je carskija od svih narkomana na gomili. koja jednodimenzionalnost. pa sta, znam i ja za onog lika koji je sav veseo i duhovit, a nema ni ruke ni noge. pa jebem mu mater, zato i znam za njega, to je retkost. ja pretpostavljam da bi bio depresivan tri godine da mi odseku jedan prst otprilike. opet kazem, ljudi su razliciti, uzimas neke careve i jake osobe za primer, a zaboravljas da ogroman procenat te volje i snage dolazi prosto od samog individualnog mentalnog sklopa neke osobe. neko ne mora da ulaze nikakav trud da bi bio jaka osoba jer je takav, neko mora da ulaze mnogo volje, a neko jednostavno ne moze. fizicki, bioloski, ne moze. a ti bi takve pobio jer ne mogu da se rvu sa stvarima u zivotu. pa onda ajmo da pobijemo i invalide, ne mogu ni oni. nije to toliko jasan izbor koliko ga ti predstavljas, postovi su ti kao da citam slikovnicu. znas ono, drugs are baaad.

edit:

ovo je za post na prosloj strani, pisete brzo.

да је правдамо или презиремо и осуђујемо?

? pa nijedno ni drugo bre. kako da te zajebem sa spartom kad je prezir i osudjivanje upravo sparta?

где сам рекао "метак у чело пичкама"?

pa, dzon meklejn recimo?:)

људска слабост води у зло по самог појединца и по његову околину.

pa jeste, nismo mi roboti ili neka savrsena bica. i ti isto imas slabosti ko i ja ili bilo ko. ali te tvoje slabosti ne ukljucuju narkomaniju i onda je kul stavljati narkomaniju u level petsto slabost, a neke druge (isto slabosti) u level dva. pa nije to lepo:)

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

па ако ниси компетентан, што тупиш? :)))))))))))))))

кажеш да не треба, а не знаш шта треба. па мајку му...

да, узимам цареве за пример. кога да узмем? слабића? како ћеш бити бољи ако самооправдаваш своју слабост?

pa, dzon meklejn recimo?:)

да, погрешна слика. хтео сам да алудирам на Последњег скаута, кад је забо Џимија Дикса у клоњи док је шмркао, што је довело до оног срцепарајућег самосажаљивог говора.

:)

pa jeste, nismo mi roboti ili neka savrsena bica. i ti isto imas slabosti ko i ja ili bilo ko. ali te tvoje slabosti ne ukljucuju narkomaniju i onda je kul stavljati narkomaniju u level petsto slabost, a neke druge (isto slabosti) u level dva. pa nije to lepo:)

па немам ништа против рангирања, само морамо да се сложимо да је слабост лоша, неповољна, да води у пропаст и да је за презир и осуду, а не за правдање.

гарант бисмо се сложили у 2% шта је горе од чега. али то су само нивои "лошости".

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

да, узимам цареве за пример. кога да узмем? слабића? како ћеш бити бољи ако самооправдаваш своју слабост?

previse crno-belo i sareno, reko bih:)

mislim, uvek je lepo uzimati careve za primer u pricama, vestima, edukaciji itd. ali ne mislis li da su ti carevi carevi bas zato sto su carevi?:) neki ljudi jednostavno nisu carevi, tipa genetski nisu carevi, sta cemo s njima. a neki su daleko od careva, a opet su normalni ljudi, ne potpadaju pod dijagnoze neke zajebane. samo su labilniji i skloniji necemu. eno ti u psidzi gomila tipova licnosti koji jednostavno odredjuju coveka po mnogo stvari. moze on da radi na sebi i da menja neke stvari, uglavnom prezentaciju, ali od nekog melanholika, lupam, nikad nece postati flegmatik. da ne govorim o bitnijim i jos kamenijim klasifikacijama.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Drale samo jedno (al me nemoj pogresno shvatiti)

Oko cele ove price oko droga...ja recimo ne bi uzeo koks/dop iz moje fiks-ideje (LOL FIKSSSS) da na taj nacin finansiram ceo lanac dilera-pandura-siptara. I boli me kara da ih trpam parama.

Mozes li se u ovome sloziti sa mnom?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jel slabost ako imas hronicne sinuse? jeste. jel za osudu? nije. okej, zasto onda ako si depresivac, to je za osudu? ne mozes ti da pravis pitu od govana, ne mozes ti od nekog coveka koji je nekakav u biti, bioloski, da pravis nesto deseto.

taj sto je jak je 90% jak zato sto je tako konstruisan, a 10% mozda trening.

Drale samo jedno (al me nemoj pogresno shvatiti)

Oko cele ove price oko droga...ja recimo ne bi uzeo koks/dop iz moje fiks-ideje (LOL FIKSSSS) da na taj nacin finansiram ceo lanac dilera-pandura-siptara. I boli me kara da ih trpam parama.

Mozes li se u ovome sloziti sa mnom?

ja ne bi uzeo jer kad izvagam, ne valja. ali nesto zamisljam da mi amputiraju ruku kojom slikam i da mi zenu zivota zgazi tramvaj, pa kontam da bi pravio tortu od slicica filovanu dopom svaki dan.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Drale samo jedno (al me nemoj pogresno shvatiti)

Oko cele ove price oko droga...ja recimo ne bi uzeo koks/dop iz moje fiks-ideje (LOL FIKSSSS) da na taj nacin finansiram ceo lanac dilera-pandura-siptara. I boli me kara da ih trpam parama.

Mozes li se u ovome sloziti sa mnom?

наравно да ћу се сложити.

док год добро радиш, пориви нису толико битни.

само напред Гузоооооооооо!!!

:)))

previse crno-belo i sareno, reko bih:)

mislim, uvek je lepo uzimati careve za primer u pricama, vestima, edukaciji itd. ali ne mislis li da su ti carevi carevi bas zato sto su carevi?:) neki ljudi jednostavno nisu carevi, tipa genetski nisu carevi, sta cemo s njima. a neki su daleko od careva, a opet su normalni ljudi, ne potpadaju pod dijagnoze neke zajebane. samo su labilniji i skloniji necemu. eno ti u psidzi gomila tipova licnosti koji jednostavno odredjuju coveka po mnogo stvari. moze on da radi na sebi i da menja neke stvari, uglavnom prezentaciju, ali od nekog melanholika, lupam, nikad nece postati flegmatik. da ne govorim o bitnijim i jos kamenijim klasifikacijama.

да, али ја узимам цареве за пример. не кажем да сви могу да буду цареви, цареви тада не би били цареви, али сви треба да теже томе. бар друштво треба да тежи промоцији таквих вредности.

уф, одосмо далеко...

:)

jel slabost ako imas hronicne sinuse? jeste. jel za osudu? nije. okej, zasto onda ako si depresivac, to je za osudu? ne mozes ti da pravis pitu od govana, ne mozes ti od nekog coveka koji je nekakav u biti, bioloski, da pravis nesto deseto.

taj sto je jak je 90% jak zato sto je tako konstruisan, a 10% mozda trening.

а не, ја заступам тезу да је 10% пресипозиција а 90% тренинг. у било ком смеру.

ja ne bi uzeo jer kad izvagam, ne valja. ali nesto zamisljam da mi amputiraju ruku kojom slikam i da mi zenu zivota zgazi tramvaj, pa kontam da bi pravio tortu od slicica filovanu dopom svaki dan.

то само значи да ти је доп опција. граница тригера може да се тањи временом. то је опасно.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ok matori, cemu onda smrknes ponekad?

Ako ces da imas tvrd stav, budi tvrd do kraja.

Ispasce da jedini ja na kraju imam prava da imam tvrd stav jer nikad nisam probao, zar ne.

Tako da vidis da cela konstrukcija ove rasprave pada u vodu.

Znaci ukapiraj. Svaki put kad smrknes makar i malo i retko ti punis parama, na kraju krajeva siptare. I pumpas pare u masineriju koja truje decu. I nemas prava da pravdas popa na harliju, jer je on covek srebroljubi alavi gordi pokvarenjak.

Dakle ja narkomane ne bih tukao ni prevaspitavao. One koji su siledzije bi pobio. Ali bi zato pobio dilere heroina i kokaina speeda i amfetamina.

A svima bi dao da jedu pecueraka, trave, mekalina, i slicnih finih stvari :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

а не, ја заступам тезу да је 10% пресипозиција а 90% тренинг. у било ком смеру.

e, onda smo dosli do kraja rasprave, posto imamo drugacije polazne tacke:) samo se pitam sto u najboljim danima nisam kucao bar 85% ko dzordan, a bas sam se trudio i trenirao:)

fatso:

brate, sad sam zbunjen, izgleda da je neophodno da se ljudi ovde deklarisu da li uzimaju nesto ili ne, ako da, koliko i sta, pa da vidimo onda jasnije ko kakve stavove zastupa. i da, opet da pitam, sta je definicija narkomana po vama?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa moje misljenje je ako zastupas neki tvrd stav kao sto zastupa Drale, onda mora da bude primer drugima. Opet, nadam se da me drugar drale nece pogresno shvatiti da ga prozivam ne daj boze.

Ali on je zauzeo takav stav, da nema opravdanja cak ni da pomirise gudru.

A to sto te moji stavovi zbunjuju je zato sto nemas svoj izgradjen.

Samo da dodam, jedini kome skidam kapu za stav je Milic. iako mu je stav pogresan generalno po meni, ali bar stoji iza svojih dela i RADOVA olo.

Dakle crna reka je komicna mala epizoda u celoj kaljuzi u kojoj se nalazimo.

I da, drogu smatram za problem broj skoro 1 ovde.

Zato nemam pravo ni da smrknem, inace sam sebe pokopam.

A moja definicija narkomana je da je to onaj koji se ne kupa i slusa hipi muziku. Mislim koja je tvoja definicija mezona?

To je pitanje na tom nivou.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

e matori, zaboravljash da sam i ja zhiveo preko...

Prso ti torimaxe... Sad sam sebi uskaces u usta... lepo smo konstatovali da je jedno bilo ONDA a ovo drugo je DANAS.

Ti si bio mali i ziveo preko ONDA a ovo je DANAS i kapiram da je i tamo bas kao i ovde omladina presla sa lego kockica na pajdo, utoke i rejv.

Anyway, svi se slazhemo da je kucno vaspitanje jebena OSNOVA. Kum ima klinca od skoro 4 dine, njegova zena radi sa malim 24/7 i mali

je jebeni Einstein, bistrije i bolje dete nisam video za XY godina. S druge strane moj neki buraz ima klinca isto 4 dine, strpa mu 20 DIVX-a

u plejer i zabode ga ispred TV-a i RESHIO JE PROBLEM ZA CEO DAN pa moze na miru da prati ligu sampiona u kladzi dok mu zena

lista Avonove kataloge... Jbg, a posle ce se cuditi sto mu se mali maklja po skoli i redja asove u dnevniku...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ok matori, cemu onda smrknes ponekad?

Ako ces da imas tvrd stav, budi tvrd do kraja.

Ispasce da jedini ja na kraju imam prava da imam tvrd stav jer nikad nisam probao, zar ne.

Tako da vidis da cela konstrukcija ove rasprave pada u vodu.

Znaci ukapiraj. Svaki put kad smrknes makar i malo i retko ti punis parama, na kraju krajeva siptare. I pumpas pare u masineriju koja truje decu. I nemas prava da pravdas popa na harliju, jer je on covek srebroljubi alavi gordi pokvarenjak.

Dakle ja narkomane ne bih tukao ni prevaspitavao. One koji su siledzije bi pobio. Ali bi zato pobio dilere heroina i kokaina speeda i amfetamina.

A svima bi dao da jedu pecueraka, trave, mekalina, i slicnih finih stvari :)

зато што сам слаб. бар ту своју слабост не правдам, већ осуђујем. тако да ништа не пада у воду. нисам цар који бих желео да будем, али бар радим на томе. и задовољан сам досадашњим учинком. сваки крусејд се води прво у нама самима.

чак сматрам да је мој став јачи од твог, јер познајем проблем из прве руке.

не правдам попа на Харлију, већ нападам згражавачки став који не нуди решења.

око класификације шта би дао а шта забранио, можемо да причамо нашироко.

e, onda smo dosli do kraja rasprave, posto imamo drugacije polazne tacke:) samo se pitam sto u najboljim danima nisam kucao bar 85% ko dzordan, a bas sam se trudio i trenirao:)

хожу да кажем да Џордан не би био Џордан да се није убијао од тренинга.

Pa moje misljenje je ako zastupas neki tvrd stav kao sto zastupa Drale, onda mora da bude primer drugima. Opet, nadam se da me drugar drale nece pogresno shvatiti da ga prozivam ne daj boze.

Ali on je zauzeo takav stav, da nema opravdanja cak ni da pomirise gudru.

какви се љутим. копало те је, рекао си, одговорио сам ти.

сад бих могао да идем тако далеко да кажем да дрога није дрога док те не савлада. то јест, да или ти користиш дрогу или она тебе. само танка је то граница, лако се загуби из вида и зато да - боље је никад не пробати него ролати коцкице са демоном.

шансе су ти сваким бацањем све мање, па да си и Самурај Џек. загазиш мало у територију ради експеримента и ако се брзо не тргнеш и ако те снага не извуче, губиш сигурно.

brate, sad sam zbunjen, izgleda da je neophodno da se ljudi ovde deklarisu da li uzimaju nesto ili ne, ako da, koliko i sta, pa da vidimo onda jasnije ko kakve stavove zastupa. i da, opet da pitam, sta je definicija narkomana po vama?

наркоман је зависник било од чега. то је тип личности - зависник, получовек, убијене воље и самопоштовања... неке дроге брже стварају и јачу зависност, а неке мању. зато их и деле на лаке и тешке. лаке и тешке по принципу колико ти је времена остало док те не сјебу. дрога је дрога, а паја је смрт у изворној форми. са њом немаш шансу, готово никакву.

Zato nemam pravo ni da smrknem, inace sam sebe pokopam.

а делио би "природу"?

шаљивџија си ти матори...

:)))))

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

fatso:

imam ja izgradjen stav, ne boj se ti, zapravo ti ni ne znas moj stav niti moja iskustva. zbunjen sam bio jer si reko drasku da smrkne ponekad, a ja na osnovu poznavanja njega sa neta stavio bi pare da on nije u tom fazonu. nisi skontao sta sam pisao.

sto se tice definicije narkomana, mislim da nije debilno uopste, postoje ljudi koji narkomanom smatraju i fakultativnog duvaca, postoje ljudi koji narkomanom smatraju samo one koji kriziraju kad ne uzmu nesto, postoje oni koji narkomanom smatraju nekog ko je bilo kada u zivotu probao gudro, postoje oni koji narkomanom smatraju samo onog koji prilicno aktivno uzima teske droge. mislim da je potreban neki minimalni dogovor oko bitnih stvari u temi da bi uopste moglo da se raspravlja.

drale:

i ja sam se ubijao od treninga pa sam skako manje od dzordana.

наркоман је зависник било од чега. то је тип личности - зависник, получовек, убијене воље и самопоштовања... неке дроге брже стварају и јачу зависност, а неке мању. зато их и деле на лаке и тешке. лаке и тешке по принципу колико ти је времена остало док те не сјебу. дрога је дрога, а паја је смрт у изворној форми. са њом немаш шансу, готово никакву.

e jebiga ko da nikad nisam video cigaretu mi objasnjavas. sve je to okej, pitao sam zbog ovoga gore sto sam naveo da ljudi razlicito pristupaju tom terminu.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Dulio, duki, drugaru sa neta, ono sto pokusavam da kazem je da naglabamo brate oko stvari oko kojih nije lako naglabati.

I tvoj i moj stav mozemo mi samo da okacimo macku o rep.

Droga ne sme da se uzima zato sto tako jacamo siptarsku mafiju. Svaki euro koji im damo za dopa oni koriste da rade protiv nas, plus sjebavaju nesrecnu omladinu.

Zato kada srpski domacin bude gajio halucinogene tvari, eto mene na halucinogenijadi u Moravićima 2017. Udri po kaktusu pa na kolce i kiseli kupus! Ajea jea jea.

Nema tu malo, vikend, smrkut! ne dajmo pare siptarima!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

mozemo da kacimo macku o rep, zato nisam nesto ni iznosio moj stav povodom drogeranja jer nema veze ni sa tretmanom narkomana, ni sa crnom rekom, ni sa bijenjem dece:)

a sto ne uzmes pa gajis kaktuse sam?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

je carskija od svih narkomana na gomili. koja jednodimenzionalnost. pa sta, znam i ja za onog lika koji je sav veseo i duhovit, a nema ni ruke ni noge. pa jebem mu mater, zato i znam za njega, to je retkost. ja pretpostavljam da bi bio depresivan tri godine da mi odseku jedan prst otprilike. opet kazem, ljudi su razliciti, uzimas neke careve i jake osobe za primer, a zaboravljas da ogroman procenat te volje i snage dolazi prosto od samog individualnog mentalnog sklopa neke osobe. neko ne mora da ulaze nikakav trud da bi bio jaka osoba jer je takav, neko mora da ulaze mnogo volje, a neko jednostavno ne moze. fizicki, bioloski, ne moze. a ti bi takve pobio jer ne mogu da se rvu sa stvarima u zivotu. pa onda ajmo da pobijemo i invalide, ne mogu ni oni. nije to toliko jasan izbor koliko ga ti predstavljas, postovi su ti kao da citam slikovnicu. znas ono, drugs are baaad.

mentalni sklop se ne dobija rodjenjem, na njemu rade prvo tvoji roditelji pa onda ti i ne treba ga meshati sa fizichkim predispozicijama.

Ispasce da jedini ja na kraju imam prava da imam tvrd stav jer nikad nisam probao, zar ne.

Tako da vidis da cela konstrukcija ove rasprave pada u vodu.

Znaci ukapiraj. Svaki put kad smrknes makar i malo i retko ti punis parama, na kraju krajeva siptare. I pumpas pare u masineriju koja truje decu. I nemas prava da pravdas popa na harliju, jer je on covek srebroljubi alavi gordi pokvarenjak.

lepo ja vichem 18 strana da vishe nekih ljudi uporno hotje da nam prodaju prichu kako su oni sveci, chuju glas bozhiji i doshli su da nam otvore ochi, a oni ustvari najgori licemeri i nemaju ni malo obraza ni chasti (na koju se izdashno pozivaju u svakoj prilici da bi dali snagu svojim postovima) nego nas lazhu svo vreme. al nema veze, njima to ide na chast. vishe o nekima od njih kasnije.

A to sto te moji stavovi zbunjuju je zato sto nemas svoj izgradjen.

Samo da dodam, jedini kome skidam kapu za stav je Milic. iako mu je stav pogresan generalno po meni, ali bar stoji iza svojih dela i RADOVA olo.

pogreshan stav o chemu ? o crnoj reci ? o drozi ? o narkomanima ? o pajdomanima ? o vaspitanju dece ?

jedino mozhesh da mislish na stav o crnoj reci .. jer sam njega jedino i izlozhio, ako ne prichamo o vaspitanju dece, a ne pricham o tome.

Dakle crna reka je komicna mala epizoda u celoj kaljuzi u kojoj se nalazimo.

I da, drogu smatram za problem broj skoro 1 ovde.

Zato nemam pravo ni da smrknem, inace sam sebe pokopam.

crna reka komichna mala epizoda ? meni je to samo jedan (gde su svi delovi jednaki) deo velike slagalice govana koju nikad netjemo sklopiti do kraja. ne mogu da mu odredjujem kvalitet i kvantitet u poredjenju sa svim ostalim govnima jer stalno se pojavljuju nova pa onda bi taj beskonachni proces bio uzaludan.

droga nije problem broj jedan ovde. nije ni u top 5, jeste u top 10.

problem #1 je shto ovde ljudi imaju odbojan stav prema psihijatru, a komunikacija medju ljudima je davno otishla u kurac.

ja na neki porast gudriranja kod nas gledam kao na nastavak bensedin ere. ljudi moraju da se selfmedikuju jer drzhavu boli kurac za njih odavno, a ne mogu nikome da nishta ni isprichaju jer odmah popiju kurac u usta. mogu da zamislim shta bi bilo kad bi npr. vutra prestala da se obrtje kod nas, to bi bio pakao.

evo na primeru. imam oko zgrade redovno klince blejache, 14-20 dina. redovno kad maznu neki kesh tu je vopi. uglavnom pre, a pogotovo posle 2x rakete su u fazonu "e jebatju ti kewu, pederu mali" na slabije iz ekipe, pevanje radovski, partizanovih i zvezdinih navijachkih pesama, besciljno dranje i lajanje na klinke "droljo mala dodji da ga shishpu". sve bukvalno. jedino kada dunu, odprilike jednom dvaput nedeljno, prichaju bez dranja, ne pevaju navijachke pesme i muvaju klinkice na uvce i pribijanje uz zid. neki se chak i zdravo smeju, za razliku od lazhnog smejanja i iskrivljenog pijanog smejanja.

Prso ti torimaxe... Sad sam sebi uskaces u usta... lepo smo konstatovali da je jedno bilo ONDA a ovo drugo je DANAS.

Ti si bio mali i ziveo preko ONDA a ovo je DANAS i kapiram da je i tamo bas kao i ovde omladina presla sa lego kockica na pajdo, utoke i rejv.

Anyway, svi se slazhemo da je kucno vaspitanje jebena OSNOVA. Kum ima klinca od skoro 4 dine, njegova zena radi sa malim 24/7 i mali

je jebeni Einstein, bistrije i bolje dete nisam video za XY godina. S druge strane moj neki buraz ima klinca isto 4 dine, strpa mu 20 DIVX-a

u plejer i zabode ga ispred TV-a i RESHIO JE PROBLEM ZA CEO DAN pa moze na miru da prati ligu sampiona u kladzi dok mu zena

lista Avonove kataloge... Jbg, a posle ce se cuditi sto mu se mali maklja po skoli i redja asove u dnevniku...

pa za razliku od nas (srbije) negde se ne deshava konstantni, totalni, slom moralno-drushtvenih vrednosti, ratovi, bombardovanja, sankcija, jebanja u mozak i od tudjih i od domatjih, i ostalo shto nadam se da ne moram da navodim.

drugo, shto sam rekao ne zasnivam ovo samo na onome shto sam ja video, nego i na prichama drugih ljudi kojima mogu da verujem ili znam kako da filtriram njihove informacije da bi dobio pravu sliku. uostalom tjale mi zhivi josh uvek preko, a o par ortaka koji shetaju kuglom da ne tupim. uostalom chitam i informishem se vishe nego prosechan stanovnik.

stalno vichesh osnova. ne mozhe tako da budesh iskljuchiv. core moralnih vrednosti se usadjuje od strane roditelja i uchiteljice(ako je takva) do nekih 8,9 godine. to je lvl1. lvl 2, koji nije nishta nevazhniji od lvl1, chak je i shiri od lvl1, je povezivanje tih moralnih vrednosti sa realnoshtju. razvijanje patterna gde dete neshto usvojeno svata i razume sada i treba da pochne da razmishlja o tim vezama. to bi trebalo da traje od 8 do 14, 15 dine. dalje je fino uoblichavanje i povezivanje sa realnoshtju (da vidi kako to za njega radi) koje dete treba da radi sam uz pomotj roditelja kad od njih zatrazhi pomotj, direktno ili indirektno, zato je bitno non stop posmatrati dete.

sto se tice definicije narkomana, mislim da nije debilno uopste, postoje ljudi koji narkomanom smatraju i fakultativnog duvaca, postoje ljudi koji narkomanom smatraju samo one koji kriziraju kad ne uzmu nesto, postoje oni koji narkomanom smatraju nekog ko je bilo kada u zivotu probao gudro, postoje oni koji narkomanom smatraju samo onog koji prilicno aktivno uzima teske droge. mislim da je potreban neki minimalni dogovor oko bitnih stvari u temi da bi uopste moglo da se raspravlja.

ajde onda samo da posmatramo u apsolutima.

imamo "samo meko", gde je narkoman samo ovisnik od heroina sa dugogodishnjim stazhom koji se totalno psihichki iskrivio

i imamo "samo tvrdo", gde je narkoman onaj koji je povukao dim, bil klintonov izgovor "samo sam putjkao, nisam uvlachio" ne vredi kod njih

mislim kapiram potrebu za izjashnjavanjem, al preshiroko je neznanje nekih ljudi oko teme i vetjina njih bazira svoje iskustvo na ogranichenom lichnom i filmovima poput rekvijum za snove, a pritom prodaju prichu kako su videli kako im ortaci overavaju. pa i da su videli, zbog svoje ogranichene intelegencije, mogutjnoshtju za zapazhanje i ostalim mozhdanim aktivnostima nishta im to nije znachilo, chak shtavishe mozhda im je samo neke predrasude i pogreshne pravce potvrdilo u njihovoj zatvorenoj glavi.

Droga ne sme da se uzima zato sto tako jacamo siptarsku mafiju. Svaki euro koji im damo za dopa oni koriste da rade protiv nas, plus sjebavaju nesrecnu omladinu.

Zato kada srpski domacin bude gajio halucinogene tvari, eto mene na halucinogenijadi u Moravićima 2017. Udri po kaktusu pa na kolce i kiseli kupus! Ajea jea jea.

Nema tu malo, vikend, smrkut! ne dajmo pare siptarima!

za one koji nisu uputjeni evo jedne priche koja traje vetj 4-5 dina na jugu srbije. gde zhive neki ljudi koji su mnogo vetje patriote od ovih salonskih ovde u beogradu.

svi znamo koliko se gudre valja preko kosova. na severu kosova pa sve negde do iznad nisha je ket vutre 400 din (cene su mozhda zastarele, al nije bitno, bitna je razlika). popularne albanke. ima je u ogromnim kolichinama, dobri su ketovi. skoro niko je ne pushi. svi pushe kriminalno male ketove od 600-700 din. domatjice. skank ne pushe jer zhive na jugu srbije, a i ima ga malo. u beogradu ket albanke koshta 500-600 din. nema domatjice il je ima toliko malo da ko da je nema. ima skank za 1000 din. 80% ljudi pushi albanku (od tih 80%, 20% mozhe da pushi skunk tj ne bi im bio problem). od tih 80%, 70% su navijachi, salonske patriote, batice sa krstom oko vrata itd itd, koje chesto vidjamo u svojoj okolini, chak i kod nas na forumu, kako vichu "kosovo je srbija", a pogotovo kad su pijani i naduvani. albankom.

srbija, shta retji.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Bogami rasprava se bas razvila ovde.Evo da pripomognem sa primerom iz prakse.Prijatelj iz Nemacke koji je ranije igrao fudbal ovde sada kao diplomirani psiholog radi na drzavnoj klinici u mestu pored Minhena sa narkomanima.Obisao je nase i drzavne i privatne ustanove i kaze da metode koje primenjujemo su oni tamo prestali pre mnoogo godina ali i sa tim i takvim novim metodama procenat izlecenja im je neznatno veci.E sada zakljucak je, barem ja to tako vidim da sigurne terapije nema pa slozili se vi ili ne ali nekome ta batina nije skodila, nekoga je spasila.O pravnom aspektu batina ne zelim da pricam poznato je to da je to apsolutno zabranjeno i tu nema spora.Ali mora da se shvati da je to poslednja nada tim ljudima i njihovim roditeljima.Ukoliko i tu ne uspeju sledece sto mogu da urade je da zakupe parcelu na groblju jednostavno nema im spasa.Politicari ce najlakse resiti ovaj problem.Zatvorice centar, podneti krivicne prijave, sticenike u drzavne ustanove vecina iz njih pravo na groblje i u takvom rasporedu koga je, sem roditelja realno briga za izlecenje tih ljudi?

Link to comment
Share on other sites

drale:

i ja sam se ubijao od treninga pa sam skako manje od dzordana.

фалило ти је оних 10%.

:)

e jebiga ko da nikad nisam video cigaretu mi objasnjavas. sve je to okej, pitao sam zbog ovoga gore sto sam naveo da ljudi razlicito pristupaju tom terminu.

ма не покушавам ништа да ти објасним, само да се усагласимо око термина.

Nema tu malo, vikend, smrkut! ne dajmo pare siptarima!

ТАКО ЈЕ!!!

:)

само напред Гузоооооооооо!!!

:)))

;)

само да се исправим:

"пичка је женски полни орган, пизда је карактерна особина."

ДЕЦО, РЕЦИТЕ НЕ ДРОГАМА!!!

fatso:

imam ja izgradjen stav, ne boj se ti, zapravo ti ni ne znas moj stav niti moja iskustva. zbunjen sam bio jer si reko drasku da smrkne ponekad, a ja na osnovu poznavanja njega sa neta stavio bi pare da on nije u tom fazonu. nisi skontao sta sam pisao.

кредибилитет мог става због тога може само да буде већи.

не идем около и говорим како је дрога супер и како се "пукнем ту и тамо" због срања у земљи само да би оправдао своје пиздованство и слабост.

једно је експериментисати и наркофилисати и проценити кад си забасао и окренути натраг, а друго је лагати себе и друге само да би себе убедио да си ултрајак, иако дубоко у себи знаш да си престрављени, несигурни и дрхтурави, мали, бедни створ, неспособан ни за шта сем за самообману.

Zato kada srpski domacin bude gajio halucinogene tvari, eto mene na halucinogenijadi u Moravićima 2017. Udri po kaktusu pa na kolce i kiseli kupus! Ajea jea jea.

нарконационалиста...

а да Срби којим случајем узгајају мак и коку, јел' би онда било ок помоћи домаћу привреду?

ботомлајн: нема лаких и тешких дрога има само јаких и слабих људи. јак је онај који зна да је надјачан, да је прешао границу и има снаге да призна да је слаб и снаге да се повуче, а слаб је онај који и кад схвати да је надјачен, подиже улог и иде даље ради очувања илузије о сопственој снази.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije da ne bi probo :)

Kokain ne bi doduse.

Mada srpski heroin...ko zna kakve bi to uzasne efekte imalo :P

Matori, uzmemo pravu robu i onda na taj nacin ne samo da ne finansiras siptare, nego uzivas i finansiras Cavesa i anti americke pokrete u juznoj americi! A pri tom donose nasi ljudi koji su full patriotski orijentisani! :D

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...