Jump to content

Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate


voodoo_

Recommended Posts

Novi mission pack za NWN2 nedavno je izašao, zbavio sam ga danas legalno pošto sam se baš napržio a pirat ko zna kad će, uglavnom veoma sam zadovoljan. Nova i dobra priča potpuno nezavisna od događaja iz NWN2 i ekspanzija (nije banalna al nema ni nekog epskog loženja), jako interesantni likovi puni iskustava i događaja, odličan dizajn okoline (sve se dešava u jednom gradu) i veoma profesionalna ukupna izvedba, s obzirom da dodatak nije radio ni Bioware ni Obsidian. Tako da kad izađe pirat, skidajte i igrajte, ovo je igra za sve ljubitelje rol-pleja sa jakim fokusom na priču (umesto sandbox ekspanzije Storm of Zehir koja priče nije videla).

Ne znam koliki je nivo replayabilnosti, ali koliko sam izvalio, postoje dva patha do kraja igre tako da verovatno može da se lepo odigra najmanje dvaput. Mislim da sam negde pročitao da ima i više završetaka, al dotle još nisam stigao.

Ne traži ranije ekspanzije, može da se igra i sa golim NWN2, ali mora biti apdejtovan najmanje na v1.13.

Par screenshotova (mojih):

http://i39.tinypic.com/2w6a39g.jpg

http://i39.tinypic.com/2qn9ksn.jpg

http://i40.tinypic.com/2rr9jcx.jpg

http://i39.tinypic.com/2yoqw08.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ajde videcemo i to cudo... jer SoZ je predosadan, nema sanse da igram...

Meanwile, sta ono treba da uradim pre instalacije Storm of Zehir da ne izgubim voiceover u MotB? Posto mozda resim da jos jednom odigram, sa nekom varijantom inteligentnog borbenog Wizarda, pa mi treba Swashbuckler klasa... 3 levela istog:-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

jel ja to cujem sandbox? aj reci jos malo o tom storm of zehiru, kako to mislis sandbox? ako govorimo o sandbox frpu, moji snovi su postali stvarnost, mada pretpostavljam da si olako upotrebio termin posto je to nwn.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Znaci da bi dl-ovao MOW mora neka kreditna kartica ili?

Izvinjavam se za ovakva pitanja meni je ovo sve relativno novo

Da.

Mada čuo sam da se pojavio pirat, al ne još na torentima.

jel ja to cujem sandbox? aj reci jos malo o tom storm of zehiru, kako to mislis sandbox? ako govorimo o sandbox frpu, moji snovi su postali stvarnost, mada pretpostavljam da si olako upotrebio termin posto je to nwn.

Ma SoZ je užasno dosadan. Priča može da se sažme u jednu rečenicu, i cela suština igre je da bazaš unaokolo i obrćeš pare. Radije ću igrati linearnu a dobru avanturu nego tako nešto.

Znači to nije Fallout sandbox gde zapravo možeš da se zabavljaš sa strane, nego onaj najgori D&D dungeon crawl bez trunke šmeka.

Link to comment
Share on other sites

evo sad sam stigao do kraja soz-a

najgora glupost moguca od igre like EVER

ne postoji mogucnost da napravis 10 koraka kroz sumu a da te ne napadne najmanje 50 random encountera... hvala bogu pa sam svo zlato bacao da se ne borim sa njima... smaaaraaaaa...

igra je teski bullcrap

izbegavati... :/

a poslednji bos, sad sam stigao do njega... mislim JE BO TE...

dodje mi da ih uporedim sa isar-om i madejom iz iwd2... toliko je zajeban i vise... imun NA SVE osim na cold steel... ma jeeeeeesteeee evooo odmaaa, i pored njega cleric koji prosipa destruction kao pivo na zurci... mislim u sustini igras igru i igras i nemas utisak da si se pomerio bilo gde.

ja sam ceo prvi deo kontao kao intro, a sword coast kao razradu price, da bi se ispostavilo da je odmah posle toga kraj(naravno treba ti 5 sati da stignes od sword coasta do kraja ali to je samo zato sto svakih 5 cantimetara te napadnu neki zohari)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

haha samo sam ceko da neko napise kakva je zaista igra :) ja sam uzo nwn 2 stand alone igru prelazim iz ciste dosade i stezem peglu u grlu. popravili su se dosta od keca al su jos daleko od dobrog.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Aman preskočite dvojku bre :) igrajte Mask of the Betrayer ili ovaj Mysteries of Westgate kad izađe. Vanila NWN2 je previše, aj da kažem generička, ne ostavlja nikakav specijalan utisak, a Storm of Zehir je... super ko voli taj koncept CRPG-ova od pre 20 godina.

Znači ovo bi bila neka top lista od najboljeg do najgoreg dela dvojke:

1. Mask of the Betrayer

2. Mysteries of Westgate

3. NWN2

4. Storm of Zehir

Link to comment
Share on other sites

ne znam meni se nwn 2 obican jaaaaaakooo svideo zbog dijaloga sa saputnicima, stvori ti utisak prave druzine cak i vise od ne znam, baldurs gate-a, ili tormenta, to je bilo ono sto je mene vuklo da igram dalje, kao i neke epic scene(scena sa belim zmajem je oumajfakinggad so fucking brilliant!!!)

dok recimo sa druge strane motb nije uspeo taj osecaj da mi prenese, opsada grada mrtvih je blago receno smesna, scena koje se secam kao vrhunske je kad si divanio sa mirkulom, prica te vuce dalje ali nekako, ma ne znam ni sam, nije mi to to

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

pa to, volim da imam utisak da igram sa PRAVIM ljudima a ne lutkama, zato mi se i torment svideo jer svi imaju svoje vidjenje na svet i ne moras da kliknes na njega pet puta da bi ti ga izneo

koliko kosta westgate?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

evo predjoh upravo dvojku. utisci su raznoliki. odma da napomenem da nisu toliko truda ulozili da se priblize baldursu ne bih prvi chapter preso. npcijevi u druzini su dobro odradjeni ali ogroman minus sto su oni zamislili da ja treba sve njih da primim u druzinu kako se pojavljuju jer na kraju imas sve da ih koristis. da nisam vuko na khelgaru dobre stvari koje su mi zapale za oko, jadnici bi se borili gologuzi protiv zadnjeg bossa. posto sam igrao kao assassin moram da pohvalim kvestove za shadow thiefove u gradu i uopste sto su se potrudili da je igra zanimljiva i ako si evil. mada u vise slucajeva postave se tako da ako si evil moras da budes i glup. dajte vise nivoa, vise dubine plz

e sad, u mnostvu kvestova i situacija ti daju odresene ruke kako ces postupiti medjutim onda se situacija odvija potpuno drugacije i dodje mi ono wtf nisam to hteo, kakvo je ovo sranje. tek pri kraju igre sam skontao kako uopste da "otkrije" rude za one minere i ceo taj deo ot kad dobijem keep je golo govno. ubishe shandru iz cista mira, a bas je pocela da mi se svidja. ocekivo sam nesto dublje sa nishkom i kvarom al ajd. da li postoji neka romansa sa nili? odjebo sam je u startu jer mi isla na zivce, a ocekivo sam malo ekshona od ove dve medjutim cvrc milojko.

prvi deo igre dok ne ubiju shandru mi je bio bas zabavan, imo sam standardnu druzinu i resavo super kvestove i zivot je bio lep. posle toga drugi deo igre bleeeeeeah. i kraj uzasan, da ne moze biti gori. ne fajt sa bosom to je ok, nego radi price.

od baldursa pa na vamo nisam igro bolji true rpg, sto ne znaci da je igra dobra. neki prosek sa lepim momentima. svakako ne nesto sto se prelazi vise od jednom.

probacu ovu expanziju sto vudu hvali, nadam se da je bolje :)

Edited by bionic.man

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

iako ne volim story-driven skriptovane igre, moram priznati da sam se nevidjeno proveo uz nwn keca. iako kad se analizira aspekt po aspekt, ispada da je igra skup stvari koje me nerviraju u frpovima:) ogranicenost akcije, ogranicenost prostora, delovanja, saputnika, skilova, ogranicenost pricom, skriptovanje, skriptovanje, skriptovanje, fajt, fajt i samo fajt, prica nula (mislim na razgovor) itd...medjutim, ta sarena laza je meni bila tako fino upakovana da sam je pojeo i teo jos, pa sam onda preso i ekspanzije:) kad se uzme u obzir da nesto i ne prelazim igre cesto (tipa jednu u dve-tri godine), onda se vidi da tu nesto nije u redu ili sa mnom ili sa nwnom:)

al eto, dvojka nije uspela da mi se priblizi ni na deset, ma ni na pet posto keca, ne znam zasto. nekako, ja sam se u kecu toliko srodio sa svojim avatarom, sa npcovima, sa followerom da je to bilo na granici patologije [:D] pretpostavljam da je kec mnogo epskiji, pateticniji (kad malo razmislim, mozda je ovo i presudno, covek se lako peca na te tripove) i agresivniji sto se tice nekog pokusaja okruzenja. svi su u fazonu de si dule i valjda posle stotog puta covek mahinalno bude u fazonu taj rad, evo mene, duleta:) ja sam se iskreno rastuzio kad sam startovao ekspanziju, importovo lika i uzeo istog kompanjona kog sam furao u oridjinalu i umesto de si dule care, dobio cao ja sam persa. mislim, bas sam se nekako, da kazem, naviko na igru.

a dvojku sam pokusavao i pokusavao i pokusavao i ne vredi:)

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

kakva sramota

???

izvini, o svemocni polagacu prava na razvrstavanje ukusa i kvaliteta, a vidim i masteru ostrog jezika.

pa sta ako je nwn1 3d diablo? to ko da si reko pro evolution soccer je fudbal, kako on da bude bolji od nwn. nwn kec nije frp, ali je dobra igra. nwn2 je usran frp = losa igra. pro evolution je fudbal i bolji je od obe igre iako nema rpg elemenata.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nwn kec mi je bio fantastican samo zbog jedne jedine stvari, kad sam ga prvi put igrao, napravio sam rangera sa dva skimitara(ko je rekao drizzt), digao mu ac bruka, i sve featove za fajt, pustio ga medju 6 protivnika i zumirao do kraja i gledao

i to je to...

e skontao sam da me jedna stvar zestoko smara u vezi svih frpova, uvek igram sorcerera jer mi je najzanimljiviji, ali njega nema nikakvog smisla lvl-ovati posle 18tog... mislim stupido... sorc je early game sux, mid game FUCKYEABITCHESCOMETOPAPA, late game OHYEAHAREYOUTALKINGTOME, a epic game "ok, ja sad idem u onaj cosak zovite me kad se fajt zavrsi", sto je po meni dunno... trubuljica... nije hejt na igre nego na ceo setting

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

???

izvini, o svemocni polagacu prava na razvrstavanje ukusa i kvaliteta, a vidim i masteru ostrog jezika.

pa sta ako je nwn1 3d diablo? to ko da si reko pro evolution soccer je fudbal, kako on da bude bolji od nwn. nwn kec nije frp, ali je dobra igra. nwn2 je usran frp = losa igra. pro evolution je fudbal i bolji je od obe igre iako nema rpg elemenata.

ma odjebi ako si se i nasao prozvanim tvoj problem

prvo nwn1 nije ni 3d diablo, diablo je prekomplikovan za njega i ima vishe dimenzija u gejmpleju od nwn1

nwn1 je govno od igre. linearno dosadno govno koje nema ni r od rpg. zavrsio sam ga samo da se uverim do kraja koliko je GOVNO. jesam li rekao da je govno? i

ako nisi imao masinu i strpljenja da igras dvojku tvoj problem, solidan rpg. i gle ovo je forum o RPG igrama. Ako ces da raspravljas o fudbalu ili arkadnim avanturicama imas odeljak i za to

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nwn kec mi je bio fantastican samo zbog jedne jedine stvari, kad sam ga prvi put igrao, napravio sam rangera sa dva skimitara(ko je rekao drizzt), digao mu ac bruka, i sve featove za fajt, pustio ga medju 6 protivnika i zumirao do kraja i gledao

i to je to...

e skontao sam da me jedna stvar zestoko smara u vezi svih frpova, uvek igram sorcerera jer mi je najzanimljiviji, ali njega nema nikakvog smisla lvl-ovati posle 18tog... mislim stupido... sorc je early game sux, mid game FUCKYEABITCHESCOMETOPAPA, late game OHYEAHAREYOUTALKINGTOME, a epic game "ok, ja sad idem u onaj cosak zovite me kad se fajt zavrsi", sto je po meni dunno... trubuljica... nije hejt na igre nego na ceo setting

tako sam se i ja u kecu zajebo stavio weapon focus scimitar i do kraja ige nema bolji od onog +2. dok sam upravo iz tog razloga stavio u dvojci weapon focus long sword i gle cuda, hiljadu scimitara, bastarda, short, dagger, 2hander, warhammer, ali long sword dobijo sam +4 tek od garijusa pa hvala ti bas cu da uzivam u njemu. znaci ko tek treba da igra dvojku, nemojte se truditi da stavljate na 2handed axe i longsword, nema ih dobrih.

e da i 3.5 sistem smrdi. ne znam sto hejtujes sorc, ja ne znam sta bi uradio u dvojci bez Quare, meteor swarm, incindiery cloud, horrid wilting: pa pa svi na mapi mrtvi, sav namestaj unisten, svi lesevi izgoreli. al nazad na hejtovanje sistema, da smrdi! u baldursu su lepo stavili ako vec imas bonus na ac, onda ne mozes ni da ekvipujes sledeci item sa istim bonusom, a ja u nwn treba da racunam dal se stekuje il ne, cetvrt igre sam proveo racunajuci sta na kog lika da stavim za maximalnu iskoriscenost i na kraju mi prekipelo. da sam teo da racunam upiso bi matematiku. isto bi teo da upozorim ljude koji bi da dual classuju, vrlo je lako zajebati se. igro sam rogue/assassin/fighter/shadow thief. e sad, logicno bi bilo da na svaki udarac rolujem i za rogue sneak attack, i za assassin death attack, i za shadow thief sneak attack, ali ne! on je meni rolo od pocetka do kraja samo rogue sneak attack, iako sam bio veci lvl assassin pa bi bilo logicno da onda koristi najaci moguci ability tj. death attack. sve u svemu, uzo sam da citam neki walktrough kad sam preso igru da vidim koliko sam propustio i gde sam se zajebo, i lik lepo odma na pocetku iskreno kaze, od rasa se ne isplati nista osim human il elf(i to kontam samo drow), a od klasa sto jednostavnije i max jednom dualovati, radi prestige classe, nikako vise od toga. a od oruzja evo odma cu vam reci sta ima najvise i najbolje : bastard sword, short sword, scimitar, pa eto ako cete bit fajter slobodno weapon focus na ova tri, na druge stvari vam ne garantujem

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...