Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

kada kazes rostilj mislish riba na rostilju??? mislim ipak veliki petak, post i to ?

ili si i ti neki hrvat :D

nisam hrvat al sam protestant.

elem, nisam lepo reko, u petak idemo pa onda u subotu i nedelju i to ^^

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E nego jel izvalio neko da gotovo na svakom ovom običnom mleku sad piše da ne treba da se kuva, recimo ne znam subotičkom od 2.8% i Imleku itd. Jel pije to neko tako? Pošto se do sada samo dugotrajno nije kuvalo, ne znam šta rade ovom kad je kao sejf za cirkanje odma...

ne mora da se kuva jer je vec prokuvano ja mislim da je to razlog ;) a dugotrajno mleko se razlikuje od obicnog ne potome sto ne mora da se kuva nego po tome sto je dugotrajno bre :D

Daj sliku nekog obicnog mleka.

Ovo je obicno mleko, zar ne? Samo sa razlicitim procentima masti..

dugotrajno.jpg

vidi se da si burzuj :D to je dugotrajno mleko i skuplje je dosta od obicnog :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

E nego jel izvalio neko da gotovo na svakom ovom običnom mleku sad piše da ne treba da se kuva, recimo ne znam subotičkom od 2.8% i Imleku itd. Jel pije to neko tako? Pošto se do sada samo dugotrajno nije kuvalo, ne znam šta rade ovom kad je kao sejf za cirkanje odma...

pa već godinama kratkotrajno mleko ne treba da se kuva? promenili su postupak konzervisanja, sad ga valjda pasterizuju. uglavnom, kod nas u kući se mleko ne kuva sigurno već 10 godina, i niko još nije umro.

daki, to je UHT dugotrajno. kratkotrajno je recimo ono somboled u plastičnoj flaši, to valjda imate u austrougarskoj.

Link to comment
Share on other sites

Sa dugotrajnima imam loša iskustva, par puta se desilo da se pokvari sutradan u frižideru (i to ne pokvari da malo smrdi, nego pretvori se u pavlaku koja je zapenila lol), a i generalno mi ga stomak loše podnosi (skip penals), ima neki čudan ukus i teško je.

Tenks for d info Ivke!

Link to comment
Share on other sites

bio je na tvu skoro direktor imleka koji je kenjao neshto o tome..navodno dugotrajno im se vishe isplati, pa zato furaju njega procentualno(mnogo) vishe...

ni ja nisam video 100 godina to kratkotrajno u kesi..po pravilu bi trebalo da je zdravije i jeftinije

Link to comment
Share on other sites

i tako jos jedan divan dan koji je poceo tako sto mi je neki retard ostavio poruku na soferki da obratim paznju gde parkiram (iako nikog nisam zagradio niti bilo sta drugo) nastavio se predivnom obdukcijom iz sudske i produzio smorenim predispitnim vezbama iz higijene...onda sam se mlatio po banci i posti i nesto pojeo, a sad cu da zakuntam...tezak dan sto kaze ivke, morace veceras da se zalije malo:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jel to tvoja firma promenila naziv, vidim danas kad sam zablejao u parkicu gore (za vreme casa :D) neka zelena tabla i ne pise isti naziv kao ranije?

Ah, te sitnice, cudo jedno kako neke stvari umeju da zavaraju izrsitelje u stecajnom postupku :D

mojih ruku delo :D

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

zasto ste prestali da pricate o vinima? koje vino preporucujete za spricer, i zasto?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

vidjao sam ja ona "kratkotrajna" mleka,ne u kesi,vec u onim pakovanjima kao jogurt od litre npr,kosta oko 50-60 din,kad natrcim na to mleko a da nemam dugotrajno gajbi onda uzmem to.Ali obicno uvek imam mleka gajbi posto moji uzimaju na kartone tako da ono :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Generalno po meni je pogresan stav da se losa vina mesaju sa sodicama da bi se dobio pvljiv napitak.

Losa vina ne treba piti nikako.

A opet dobra je greota razvodnjavati.

Ali ipak dobar krstac oladjen sa malo sodice (zimski spricer recimo) ide perfektno na lepe letnje dane rostilje i tako te bleje.

Isto od lepog rozea super je spricer, bas osvezava i moze da se loce posteno

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...