Jump to content

Empire: Total War


brue

Recommended Posts

@tzarinjo, to je druga neka lista. Ovo su proverene informacija od ljudi koji su igrali igru:

After rooting through the game files, here is the definitive list of emergent factions:

Afghanistan

Colombia

Georgia

Greece

Hessen

Holstein-Gottorp

Hungary

Ireland

Khanate of Khiva

Malta (not the Knights of St. John, a separate faction)

Mamelukes

Mecklenburg

Mexico

Naples-Sicily

Norway

Punjab

Quebec

Scotland

Swiss Confederation

Tuscany

United States

"RTW/M2TW Type" Rebels (Just rebels not emergent factions):

Bosnian

Serbian

Bulgarian

Moldavian

Anatolian

Syrian

Armenian

Palestinian

Verovatno ima josh nekih, ali ove su potvrdjene za sada.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Izašao "offline" patch.

Empire.Total.War.Update.2-RazorDOX

Sa nfohump foruma:

so i just install game, and use the new razor patch/update and then it works fine?

Yup. Just make sure you copy over the cracked stuff from Razor1911's DVD1 before applying the update.

I've briefly tried the Razor-patched game, and it works well. Performance improvements here and there, smoother duel videos (minimal chugging at some points), shorter loading times and fixed sounds (no need for the retail sounds pack anymore).

The only problem I had noticed is lack of speech from army commanders in the strategic map in a pre-patch saved game. However, the speech returned the next turn, and is present on all new games, as far as I know.

Čitajte komentare, kruži i prepakovana verzija sa trojancem.

Link to comment
Share on other sites

imam problem, nabavio sam etw i kad odradim sa winrarom dobijm dva iso

otvorim prvi iso i pokrenem setup exe i on mi izbaci posle par sekundi navodne instalacije novi prozor sa ikonicom etw kad kliknem na nju izbaci mi da mi fali neki fajl.

ako neko zna resenje neka javi da ne bi prodavac stradao, fajl je steam.dll

Link to comment
Share on other sites

Gledao ja, ali nemoj da kvarish ostalima. Tako da ili pishi u spoiler-ima ili baci na PM neko pitanje ili shta si vec hteo da kazesh :). I u pravu si nije tema, imash forum (film) gde imash topic "pricajte shta ste gledali" u kome se prica o tim stvarima :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ajao jel zna neko kako se ovde edituje da imam sve frakcije otkljucane? znaci, u medivalu kecu i dvojci sam najvise voleo vizantiju, a jope nikad nisam igrao s njima jer mi se prevrne stomak kad u startu treba da imam petsto pokrajina...a ovde svi imaju petsto pokrajina osim glupih prusa koji imaju dve odvojene lol i onih retardiranih indijaca:) a i to ko da imaju deset posto sad moze da se gradi i po selima:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam iskopao shto se tice otkljucavanja svih frakcija:

http://www.twcenter.net/forums/showthread....ck+all+factions

Ovaj link je bolji, ali treba procitati prvi zbog nekih CTD problema posle unlock-a:

http://www.twcenter.net/forums/showthread....ck+all+factions

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

zavaljujem:)

e, moram malo u off, da ne rezurektujem mator topic. elem, instalirao sam m2tw sa kingdomsima i brate, kingodms radi, sve full, al ovaj obicni nece. udje u meni i sve to (da napomenem da ne pusti intro vec samo reklame za sege i picke materine, interesantno) i mogu da se drndam, ali kad odem na bilo sta sto pocinje igru (kampanja, fajt, tutorijal...) on se samo vrati u glavni meni (?). ovo mi se desavalo i sa rtw, onda sam istripovao da mi je komp nesto prso softverski, tipa sa drajverima, medjutim, nije mi jasno zasto kingdoms rade bez problema. radi mi i etw...

skino sam fixed exe sa gcw za verziju 1.3, probao sam sa originalnim exeom iz patcha i sa mini imageovima, ali nece ni tako (kaze mi da gurnem cd)...

ako neko zna sta je u pitanju, neka halpuje:)

etw:

ajoj sto je ono meni konfuzno i nepregledno, upravo sam sjebo potez, ocu da se mergujem sa jedinicom sto sieguje grad i kliknem na protivnicku pored koja stoji adjacentna i ne vidi se jer je tu i grad i sve zivo i sjebem se, morao sam da se povlacim, prekidam siege, jebo ga ja:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hm, evo sad sam instaliro rtw i radio je dok nisam izdrko descr_strat i onda sam fejlovo isto ko u m2tw. onda sam uzeo i vratio descr_strat u prvobitno stanje i opet fejluje. lol kako je to moguce bem ga usta...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

rofl :) nije mi jasno kako je to moguce ali opet, to je CA igra [:D]. Sve je moguce...generalno sam provalio da kada jednu stvar namestish da radi, ovo ostalo ne radi =P nikada se nisam cimao previshe da provalim zashto, mislim da im je instalacija glupo do jaja uradjena.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

instaliro sam opet ceo m2tw i apdejtovo ga na 1.2 i radi. nisam smeo doduse da drndam strat, pa sad moram da predjem da bi otkljuco frakcije:)

sto se tice etw, fajtovi iznenadjujuce dobro rade, ako stavim one budjave sejdere, mogu da budem bezobrazan i da rokam stvari na medium (naravno, ne kod vecih fajtova), medjutim, smaraju AI potezi do jaja, takodje, ponekad mu treba sto godina da selektuje nesto, tj kad ja selektujem vojsku on procesira sto godina dok na kraju ne prikaze tab za tu vojsku. covek bi reko oranje po hardu, ali imam 3gb rama i hard cuti sve vreme:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

memory leaks =( cekam nove patcheve, CA je rekao da ce da izbacuje novi svake nedelje dok ne popravi sranje. Proshli patch koji su izbacili je reshio prethodne CTD-ove a done gomilu novih CTD-ova =)

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

mogo bi malo da sernjam o samoj igri, medjutim, ovo sve je na osnovu tipa desetak turnova, mada je svaki ukljucivao petsto desnih klikova i citanja:)

-campaign map:

smorio sam se:) meni je ono strasno nepregledno, evo i sad kad sam se kao navikao, opet je nepregledno i stalno se tripujem de sam i sta je sta. posle deset turnova ja i dalje ne znam u kojoj provinciji mi je skola, a u kojoj farma...igrom slucaja sam instalirao i rtw i mogu reci da je tamo fenomenalna campaign mapa, znaci, stilizovano uradjeno, a opet fino, nenapadno, razlikuju se kliktave i nekliktave stvari, izdvajaju se armije i agenti od 'pozadine', vide se granice izmedju drzava itd. a opet je to sve fino i upakovano da lici na pravi kontinent i omogucava nove taktike i strategije u odnosu na soguna i mtw koji su imali nacrtane vojne karte. u m2tw su vec malo poceli da seruckaju, ali nista strasno. e, sad su u fazonu da imaju jos gotivniju grafiku i onda ajmo da crtamo sve sto mozemo i onda ne znam sta mi je grad, a sta je drvo:) nikad u zivotu u tw igrama nisam zumirao mapu, sada konstantno drzim na nekom prilicnom zumu ne bi li video nesto. sto se mene tice, ovde veliki minus.

takodje, sada provincija, pored glavnog grada ima i manje gradice koji imaju samo jedan tip gradjevine (recimo skolu) i rastrkani su po provinciji i mogu se smarati vojskom i slicno. ovo je kul po meni jer se dobija jos jedna dimenzija u stragediji i taktici jer mora da se pazi de se kolko vojske stavlja, mogu se harassovati i ti manji gradici, pa i oni treba da se brane itd. nije vise ko pre, pustis kompa da se drnda po teritoriji dok ti sedis u gradu i gledas oce li te usrati da prodje ili ce te napasti. ovde moze da te maltretira izokola.

e sad, to je sjajno, ali zbog pomenute nepreglednosti jebe keve kolko zbunjuje:)

-fajtovi:

nisam se preterano tuko, niti sam se tuko sa nekim ogromnim armijama ili visokim tehnologijama. medjutim, meni je ovo malkice suvoparno. ovde u procenu ulazi i moj subjektivni trip jer ne volim taj istorijski period, mada, mislim da ima prilicno objektivnosti u ovome sto pricam. jednostavno, sam endzin, princip i prikaz bitaka je dusu dao za srednji vek, jos vise za stari, medjutim, ovde sticem utisak da ovakvo izvodjenje vise ne radi poso. ne do bog da predju na ww1:tw ili tome slicno jer mislim da bi se onda celokupni koncept i smek izgubili. ovde se svi napucavaju, ima manevara, tipa doci konjicama s ledja i slicno i ostale zdravorazumske stvari, medjutim, nekako se fluidnost gubi polako, jer imam utisak da cu u kasnijim fazama samo da stojim i pucam po ljudima.

-istrazivanje:

ovo mi je kul, istrazivanje je slicno ko u civilizaciji recimo, tako da sama igra dobija neku 'versatilnost' vecu nego ranije, medjutim (zbog samog tipa igre, je li) tech tree je ograniceniji i mora da se ide redom. ali ipak, postoje tri taba, vojska, filozofija i valjda ekonomija ili tako nesto, tako da mozete slobodno svo istrazivanje da roknete recimo u filozofiju i da budete mnogo pametni i napredni sa vojnicima koji se biju stapovima:) to je skroz gotivno i daje vecu slobodu u odlucivanju u kom pravcu da se ide sa igranjem.

-diplomatija:

ovde nisam mnogo drndao, glavna novina je to sto nema diplomata vec ima lepo posebno dugme i tu izleti tab za diplomatiju i moze da se sere kolko god oces sa bilo kojom zemljom. sta ja znam, ovo mi je onako, jeste da je lakse i primerenije vremenu u kom se igra odvija, medjutim, odmah ti je sve na dlanu i mozes da komuniciras s kim god oces i u jednom turnu mozes da izvrsis neograniceno diplomatskih razgovora. takodje, cela politicka mapa je otkrivena u startu, sto opet kazem, jeste logicno, ali mozda malo smanjuje na gejmpleju.

-frakcije:

nemam pojma, nisam otkljucao sve, plasim se, imao sam u skorije vreme negativna iskustva sa rtw i m2tw i sad ne smem:) u svakom slucaju, ovde mislim da se dolazi do jos jednog problema koji se tice epohe u kojoj se igra desava, a sto mislim da nije preterano primereno total war tripu. u pitanju je cinjenica da gro frakcija ima dosta teritorija sto znaci da u startu treba da se vodi racuna o dosta toga. takodje, cak i one frakcije koje imaju tipa dve teritorije, imaju prilican broj jedinica, reda velicine dva full stacka. e sad, mozda sam to samo ja, ali uvek sam voleo da krenem sa malo teritorija i malo vojske i malo gradova i malim gradovima i malo zgrada, pa onda da 'play and learn' usput. ovde imam utisak ko da igram ekspanziju za malo iskusnije igrace.

toliko za sada, mozda sam nesto i nalupao, u smislu da ce mi se promeniti misljenje kroz neko vreme, al ovo su prvi utisci.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa diplomatija je bolja zato sto je i ona sama bila ravijenija u tom dobu.Sto se tice zanimljivosti mislim da je svima drazi medieval period nego tamo neki pred napoleonski period u kome se i nije nesto zanimljivo dogadjalo.Istrazivanje tehnologija je super.A jedino sto mi nije bash dobro su one naval bitke koje su malo konfuzne.

Link to comment
Share on other sites

dobro, to sta je kome zanimljivije verujem da zavisi od licnih afiniteta, ovde su svi ovlazili kad su culi da izlazi novi tw u doba imperijalizma:) medjutim i dalje mislim da je etw malkice offtopic u odnosu na tw koncept i to u losem smeru.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

achtung achtung

samo da znate, ovaj razorov patch ne radi preko razorove vanile sa onim modifikovanim sounds_sfx.pack fajlom, nece da se instalira. znaci, morate da imate onaj skroz vanilast sa diska.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...